Mатурска вечер | Црнобело Форум

Mатурска вечер

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Матурата, колку и да е незнајчна и нејзиното славење да ти изгледа без врска, сепак е свеченост и треба да бидеш посоодветно облечен. Верувам дека блуза, фармерки и патики носиш секогаш и секаде (на школо, вечерни излегувања и сл.)
За матурата пробај барем малку посоодветно да се облечеш односно посвечено. Имаш доста избор на спортски сакоа и исто такви пантолони кои не се како типични свечени пантолони, ама не се ни фармерки.
Здола пак не мораш да ставаш кошула, туку некоја блузичка.
Ќе бидеш нешто измеѓу свечено и спортско.
Сепак, изборот е твој. Се работи за вкусови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and LMFAO

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123
Пантолони:
http://www.bershka.com/webapp/wcs/s...kagr/en/40109501/179513/751501/Chino+trousers
Кошула:
http://www.bershka.com/webapp/wcs/s.../40109501/179504/514504/Mandarin+collar+shirt
Еве можеш некоја од нив, убави се премногу :)
На нозе стај си патики, ете Адидас нека се..и,
http://www.bershka.com/webapp/wcs/s...40109501/179503/772513/Blazer+with+elbow+pads
Вакво можеш ако се совпадне со боите :)

Честито матура, и дипломска и магстратура и тн.се да си дочекаш :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and LMFAO

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Кај ќе одиш со фармерки и патики на матура, не зае*авај... И брат ми исто како тебе се облекува, ама си зеде за матурава спортско сако, пантолони и кошула. Значи не мора она ептен свечено како за на свадба костум, има и поспортски, а сепак свечени работи... Сигурно ќе најдеш нешто во таа Бершката, ете погоре emzzy ти даде добри предлози.

И да, честито матура и од мене, за убо, за арно. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and LMFAO

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Пред некое време си купив патики, фармерки и кошула.. ама сите што ја видоја кошулата викаат дека била многу спортска.. и се премислив, па деновиве повторно ќе одам до Солун, крајно време е да знам што ќе носам, веќе сите знаат какви алишта ќе носат.. И да во право сте дека треба посвечено да се облечам, ама многу сум грд во свечени алишта, навистина..

Значи, моментално имам

Исто ваква кошула (треба и блуза да земам црна или на бордо)

1322242401_1_1_3.jpg

Фармерки вакви (многу се темни, сигурно нема да ги носам на матура)

0441027407_1_1_3.jpg

и исто вакви патики.. (ама се предомислив, мислам дека плави или зелени патики повеќе ќе ми одговараат)

lgg49739gry.jpg lgg49739-gry_ff.jpg

Инаку навистина незнам што и фали на кошулата.. :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and emzzy

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
ја сакав со блуза од металика да одам ама ме скараа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Пантолони:
http://www.bershka.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/bershkagr/en/40109501/179513/751501/Chino+trousers
Кошула:
http://www.bershka.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/bershkagr/en/40109501/179504/514504/Mandarin+collar+shirt
Еве можеш некоја од нив, убави се премногу :)
На нозе стај си патики, ете Адидас нека се..и,
http://www.bershka.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/bershkagr/en/40109501/179503/772513/Blazer+with+elbow+pads
Вакво можеш ако се совпадне со боите :)

Честито матура, и дипломска и магстратура и тн.се да си дочекаш :D
Ми се допаѓаат пантолоните, обожавам бордо, и сакото е добро.. ама кошулата не дека не е убава, мене нема да ми одговара.. затоа мислам да носам некоја класична блуза под сакото.. Е, а ако земам вака, ти каква боја на патики ми препорачуваш, или добри се црвените што ги имам моментално(погоре ги постирав) ?

И фала за честитките. :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123
Ми се допаѓаат пантолоните, обожавам бордо, и сакото е добро.. ама кошулата не дека не е убава, мене нема да ми одговара.. затоа мислам да носам некоја класична блуза под сакото.. Е, а ако земам вака, ти каква боја на патики ми препорачуваш, или добри се црвените што ги имам моментално(погоре ги постирав) ?

И фала за честитките. :)
Епа можеш така со обична блуза, а не кошула...можеш драп боја некоја, валкано бела блуза, и патиките не знам дали би одговарале малце поразлична нијанса се од панталоните.. Најубаво е кога ќе одиш во Грција да си ги земеш и да видиш дали ќе одговараат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,872
1,123
Пред некое време си купив патики, фармерки и кошула.. ама сите што ја видоја кошулата викаат дека била многу спортска.. и се премислив, па деновиве повторно ќе одам до Солун, крајно време е да знам што ќе носам, веќе сите знаат какви алишта ќе носат.. И да во право сте дека треба посвечено да се облечам, ама многу сум грд во свечени алишта, навистина..

Значи, моментално имам

Исто ваква кошула (треба и блуза да земам црна или на бордо)

Отвори ја прикачената датотека 4526

Фармерки вакви (многу се темни, сигурно нема да ги носам на матура)

Отвори ја прикачената датотека 4527

и исто вакви патики.. (ама се предомислив, мислам дека плави или зелени патики повеќе ќе ми одговараат)

Отвори ја прикачената датотека 4528 Отвори ја прикачената датотека 4529

Инаку навистина незнам што и фали на кошулата.. :^)
Со тоа што сакаш со тоа ќе си одиш..
Не си грд во свечено, ама ако ти е таква замислата океј е. И поубаво ми е кога ќе видам машко за матура облечено вака, поспортски, како бонбона, отколку во костуми како зетови се направиле -,-
Да не те кочи ниедно мислење, тоа што ти сака душата тоа носи си :) Тебе треба да ти е комотно..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: LMFAO and Bum-Bum