1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Mатурска вечер

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Deadelina93, 15 февруари 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Матурата, колку и да е незнајчна и нејзиното славење да ти изгледа без врска, сепак е свеченост и треба да бидеш посоодветно облечен. Верувам дека блуза, фармерки и патики носиш секогаш и секаде (на школо, вечерни излегувања и сл.)
  За матурата пробај барем малку посоодветно да се облечеш односно посвечено. Имаш доста избор на спортски сакоа и исто такви пантолони кои не се како типични свечени пантолони, ама не се ни фармерки.
  Здола пак не мораш да ставаш кошула, туку некоја блузичка.
  Ќе бидеш нешто измеѓу свечено и спортско.
  Сепак, изборот е твој. Се работи за вкусови.
   
  На Bum-Bum и LMFAO им се допаѓа ова.
 2. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  Одело бе другар никако фармерки маичка или патика не идеш на Пиво Фест
   
  На Bum-Bum, LMFAO и foREVer им се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  ја па љубам кошули....
   
  На Badass и LMFAO им се допаѓа ова.
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Пантолони:
  http://www.bershka.com/webapp/wcs/s...kagr/en/40109501/179513/751501/Chino+trousers
  Кошула:
  http://www.bershka.com/webapp/wcs/s.../40109501/179504/514504/Mandarin+collar+shirt
  Еве можеш некоја од нив, убави се премногу :)
  На нозе стај си патики, ете Адидас нека се..и,
  http://www.bershka.com/webapp/wcs/s...40109501/179503/772513/Blazer+with+elbow+pads
  Вакво можеш ако се совпадне со боите :)

  Честито матура, и дипломска и магстратура и тн.се да си дочекаш :D
   
  На Bum-Bum и LMFAO им се допаѓа ова.
 5. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Кај ќе одиш со фармерки и патики на матура, не зае*авај... И брат ми исто како тебе се облекува, ама си зеде за матурава спортско сако, пантолони и кошула. Значи не мора она ептен свечено како за на свадба костум, има и поспортски, а сепак свечени работи... Сигурно ќе најдеш нешто во таа Бершката, ете погоре emzzy ти даде добри предлози.

  И да, честито матура и од мене, за убо, за арно. :zelen
   
  На Bum-Bum и LMFAO им се допаѓа ова.
 6. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Пред некое време си купив патики, фармерки и кошула.. ама сите што ја видоја кошулата викаат дека била многу спортска.. и се премислив, па деновиве повторно ќе одам до Солун, крајно време е да знам што ќе носам, веќе сите знаат какви алишта ќе носат.. И да во право сте дека треба посвечено да се облечам, ама многу сум грд во свечени алишта, навистина..

  Значи, моментално имам

  Исто ваква кошула (треба и блуза да земам црна или на бордо)

  1322242401_1_1_3.jpg

  Фармерки вакви (многу се темни, сигурно нема да ги носам на матура)

  0441027407_1_1_3.jpg

  и исто вакви патики.. (ама се предомислив, мислам дека плави или зелени патики повеќе ќе ми одговараат)

  lgg49739gry.jpg lgg49739-gry_ff.jpg

  Инаку навистина незнам што и фали на кошулата.. :^)
   
  На JaMi и emzzy им се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  ја сакав со блуза од металика да одам ама ме скараа
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Ми се допаѓаат пантолоните, обожавам бордо, и сакото е добро.. ама кошулата не дека не е убава, мене нема да ми одговара.. затоа мислам да носам некоја класична блуза под сакото.. Е, а ако земам вака, ти каква боја на патики ми препорачуваш, или добри се црвените што ги имам моментално(погоре ги постирав) ?

  И фала за честитките. :)
   
 9. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Епа можеш така со обична блуза, а не кошула...можеш драп боја некоја, валкано бела блуза, и патиките не знам дали би одговарале малце поразлична нијанса се од панталоните.. Најубаво е кога ќе одиш во Грција да си ги земеш и да видиш дали ќе одговараат :)
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 10. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Со тоа што сакаш со тоа ќе си одиш..
  Не си грд во свечено, ама ако ти е таква замислата океј е. И поубаво ми е кога ќе видам машко за матура облечено вака, поспортски, како бонбона, отколку во костуми како зетови се направиле -,-
  Да не те кочи ниедно мислење, тоа што ти сака душата тоа носи си :) Тебе треба да ти е комотно..
   
  На LMFAO и Bum-Bum им се допаѓа ова.

Сподели: