Хардверски проблеми

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Епа немора ни да го чистиш, купи си кабел и бркај работа, демоде е веке :)
 

Lex.Kyuubi

Нов член
22 септември 2012
13
2
3
Konoha
проблем со компјутероф.. мисла дека е до графичката ама ај да слушна и ваше мислење :)
171112-2257.jpg
ова е од ко го форматираф со мака.. а ова за време на форматирањето 171112-2221.jpg
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
проблем со компјутероф.. мисла дека е до графичката ама ај да слушна и ваше мислење :)

ова е од ко го форматираф со мака.. а ова за време на форматирањето
Не мора да значи дека е графичката. Пробај со друг монитор, пробај со друга графичка...провери ја убаво и графичката да не има некој рикнат кондензатор, провери ја исто и матичната, провери го напојувањето. Повеќе работи би можеле да ти дадат ваква слика.
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
Здраво на сите.
Јас го видов форумов и се регистрирав со цел ДА ПОМОГНАМ НА ОНИЕ КОЈ ИМААТ ПРОБЛЕМ СО КОМПЈУТЕРОТ
Значи видов има слични теми .
Ако имате некој проблем ХАРДВЕР/СОФТВЕР слободно пишете .. колку што можам ке ви помогнам(немие цел да се рекламирам)
Значи за оние кој не се запознаени што е тоа хардвер или софтвер
Хардвер-Е едноставно кажано целиот компјутер *односно деловите кој се наоѓаат во компјутерот како (матична плоча,рам,процесор,графичка,хардиск,звучна,мрежна и тн)
Софтвер-Прво и едноставно кај компјутерот во категорија софтвер спаѓа оперативен систем или популарно наречено WINDOWS & MAC OS & LINUX , исто и сите други програми кој се инсталирани на вашиот компјутер како: Пребарувач(google chrome,mozilla,opera,safari) , антивирусна , игри и тн ..
Слободно прашајте можам комотно 99% да ви одговорам.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Здраво на сите.
Јас го видов форумов и се регистрирав со цел ДА ПОМОГНАМ НА ОНИЕ КОЈ ИМААТ ПРОБЛЕМ СО КОМПЈУТЕРОТ
Значи видов има слични теми .
Ако имате некој проблем ХАРДВЕР/СОФТВЕР слободно пишете .. колку што можам ке ви помогнам(немие цел да се рекламирам)
Значи за оние кој не се запознаени што е тоа хардвер или софтвер
Хардвер-Е едноставно кажано целиот компјутер *односно деловите кој се наоѓаат во компјутерот како (матична плоча,рам,процесор,графичка,хардиск,звучна,мрежна и тн)
Софтвер-Прво и едноставно кај компјутерот во категорија софтвер спаѓа оперативен систем или популарно наречено WINDOWS & MAC OS & LINUX , исто и сите други програми кој се инсталирани на вашиот компјутер како: Пребарувач(google chrome,mozilla,opera,safari) , антивирусна , игри и тн ..
Слободно прашајте можам комотно 99% да ви одговорам.
Здраво и до тебе...еве јас по автоматизам ти верувам дека се знаеш, бидејќи си најстариот член на форумов со рекордни 109 години.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Kako toa ?! 1983 godina sum :D inace greska na mesto 8 sum pisal 0
Абе сумљав јас дека имаш 109 уште на старт ко видов, си викав ако имат толку сигурно е некој турист од Холандија шо идат во Охрид мада и од нив најмладиот имат 250 години, ама ете ти не си холанѓанец и ја пробивме дилемата.
Добре ни дојде на форумов, ќе и требиш најмногу на Mila Kunis таа најчесто има компјутерски проблеми и вируси кои ги закачува од некои сумливи страни.
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
Абе сумљав јас дека имаш 109 уште на старт ко видов, си викав ако имат толку сигурно е некој турист од Холандија шо идат во Охрид мада и од нив најмладиот имат 250 години, ама ете ти не си холанѓанец и ја пробивме дилемата.
Добре ни дојде на форумов, ќе и требиш најмногу на Mila Kunis таа најчесто има компјутерски проблеми и вируси кои ги закачува од некои сумливи страни.
Добро најдов .. Иначе има лек за тоа .. има софтвер за сумливи страници како што се ХХХ стани автомацки го блокира пристапот :D
 
  • Like
Реакции: The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Добро најдов .. Иначе има лек за тоа .. има софтвер за сумливи страници како што се ХХХ стани автомацки го блокира пристапот :D
Не сакам јас да ставам таков софтвер со ограничувања, башка и мене најинтересни ми се филмовите со вируси...ете сега на Foxboro во ПП му расправав за еден карате филм Karate Dick, и тој одма отиде да го гледа и после да ни го раскаже во темата за препорака на филм со рецензија.