Хардверски проблеми

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
Не сакам јас да ставам таков софтвер со ограничувања, башка и мене најинтересни ми се филмовите со вируси...ете сега на Foxboro во ПП му расправав за еден карате филм Karate Dick, и тој одма отиде да го гледа и после да ни го раскаже во темата за препорака на филм со рецензија.
Хахаха .. едноставно од гледање филмови тешко да се набапкаат вируси .. така да .... подобро да го симиш филмот од колку да го гледаш онЛАЈН* :p
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
проблем со компјутероф.. мисла дека е до графичката ама ај да слушна и ваше мислење :)
Отвори ја прикачената датотека 12161
ова е од ко го форматираф со мака.. а ова за време на форматирањето Отвори ја прикачената датотека 12162
ГРАФИЧКАТА Е 10000000%
 

Ricardo

Нов член
2 февруари 2013
2
0
1
34
Пред некое време почнаа да ми сецкаат видеата на youtube
исто така и играта што ја играм 2k13
Со конфигурацијата што ја користам играта ја играв без никаков проблем.значи користам процесор i3 имам 8 гига рам графичка 4670 HD 1gb ddr3 и оперативен систем windows 7 64 bit
имам познавање до некаде и некои од работите сам ги решавам но ова стварно не знам што би можело да биде.
се сомневам во графичката но не ми е јасно дали е можно да постои таков проблем кога се покажува дека е во ред.
Имам најнови драјвери,update на windows,значи се како што правев и порано и нормално функционираше без проблем.
ве молам за помош
благодарам однапред
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Пред некое време почнаа да ми сецкаат видеата на youtube
исто така и играта што ја играм 2k13
Со конфигурацијата што ја користам играта ја играв без никаков проблем.значи користам процесор i3 имам 8 гига рам графичка 4670 HD 1gb ddr3 и оперативен систем windows 7 64 bit
имам познавање до некаде и некои од работите сам ги решавам но ова стварно не знам што би можело да биде.
се сомневам во графичката но не ми е јасно дали е можно да постои таков проблем кога се покажува дека е во ред.
Имам најнови драјвери,update на windows,значи се како што правев и порано и нормално функционираше без проблем.
ве молам за помош
благодарам однапред
од хромот ти е, пробај преку мозила таму нема да ти сецкаат, што би рекол ComputerService миљарда посто.
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
Пред некое време почнаа да ми сецкаат видеата на youtube
исто така и играта што ја играм 2k13
Со конфигурацијата што ја користам играта ја играв без никаков проблем.значи користам процесор i3 имам 8 гига рам графичка 4670 HD 1gb ddr3 и оперативен систем windows 7 64 bit
имам познавање до некаде и некои од работите сам ги решавам но ова стварно не знам што би можело да биде.
се сомневам во графичката но не ми е јасно дали е можно да постои таков проблем кога се покажува дека е во ред.
Имам најнови драјвери,update на windows,значи се како што правев и порано и нормално функционираше без проблем.
ве молам за помош
благодарам однапред
Значи можно е и до пребарувачот .. а исто така можно е да е и до графичката .. односно графичката дане ти грее .. дали ја провери ?!
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Абе луѓе како да го исклучам ова едно цело време ми се појавува горе кога отварам некоја страна.Татко ми изгледа има направено нешто :)
пишува The translation failed because of a server error.Try again
 

ComputerService

Истакнат Член
29 јануари 2013
446
240
143
Абе луѓе како да го исклучам ова едно цело време ми се појавува горе кога отварам некоја страна.Татко ми изгледа има направено нешто :)
пишува The translation failed because of a server error.Try again
Ајде ако сакаш сликај (стегни на ctrl и на копчето print screen sysreq) потоа оди во paint и стегни и држи на ctrl и на буквата V .. зачувај ја сликата .. и прикачи ја овде !
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
30
Скопје
Преинсталирам оперативен систем и на завршното рестартирање и кога треба да се подигне оперативниот систем тој не се подига туку се ресетира цело време , правев целосен формат на двете партиции и мислам дека не е совтверски проблем , но како да сум сигурен и има ли некој идеја во што е проблемот? Се работи за лаптоп Тошиба.