1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмови што НЕ би ги препорачале

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Scars, 5 март 2012.

 1. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  многу ти фала што ми кажа како се вика, да си знам за друг пат ако го начекам да сменам канал :zelen
  и (bravo) што од толку малку објаснето ти текна кој филм е :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  А бе а шо има да се објаснуе надолго нашироко? Класика е филмот за нискобуџетизам. :D
   
  На ~ Скарлетка ~ и parvati им се допаѓа ова.
 3. Slims

  Slims Активен Член

  Зачленет на:
  19 април 2012
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  177
  One Day! Најтрагичната сцена во филмот всушност е и најкомичната (можеби и единствената таква) (facepalm) Едноставно, целата претходна драма, цел филм паѓа во вода после таа сцена.
  Без врска и глупа поента ми се Vanishing on 7th Street, The Midnight Meat Train, Pitch Perfect...
   
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Никако не можам да се сетам на името, само филмот ми остана во сеќавање. Пред неколку години го купив, оние филмови 2 на едно ЦД.
  Првиот знам беше интересен, а овој другиов чиста дебилност.
  Дечко, бубалица без друштво пишува книга. Кај и дејствието е за животот на дечково кој патем и го нема, па и се што ќе напише во книгата е опширно прикажано.
  Ликови со три цицки на глава што паѓаат од небо, па патуваат во некои нови галаксии каде се под ропство на некој пола мунгос пола фока.
  Па ја дава книгата на некој натпревар или што и да беше и жирито паѓа во шок од приказната во книгата и дечково победува. Срање на кубен.

  Ако некој го начека филмот нека бега нека спасува глава.
   
 5. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Најлош филм што го имам гледано е Another earth и perfect sense . Море тупење филмовте , во првиот се раскажува за друга земја што ќе се гледа од небото па ќе има наградно патување до другата земја бииип таапа никакв а акциа ни реакција, а во вториот се раскажува дека има болест и се нарушува слухот , гледањето , така полека умираат, можда убава смисла ама некако глуп направен филмот.
   
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Има многу ама ептен се покајав шо сум го гледал Easy A па нема полош
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  American beauty дефинитивно ми е нај глупавиот и нај одвратен филм на сите времиња..
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Зожто? :)
   
 9. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Стварно Кити зошто Американска убавина ?? :unsure ...мене па филмот ми е пре...го обожавам...
   
  На Lillian му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lillian

  Lillian Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 април 2013
  Мислења:
  198
  Допаѓања:
  263
  Дефинитивно бара нешто друго во филмовите,во овој има баш се.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: