1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Филмови што НЕ би ги препорачале

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Scars, 5 март 2012.

 1. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  The Perfect Host

  Филмчево има интересен почеток и после затапува или пак јас не ги скам многу психолошки филмови за психопати и крадци.

  The Impossible
  Вистинска приказна?! Може има нешто точно во неа дека имало цунами тогаш , а другово е научна фантастика!
  Едно семејство заминува на одмор во Тајланд и баш тој период ќе се случи цунамито...
  Филмов не го догледав затоа што ме нервираше не ми се губеше повеќе време на вака глуп филм замислиси таква катасрофа женава стои покрај три прозорци и преживува:facepalm:.
  Залудно изгубено време оценка 0.
  Last night
  Глупости целта на филмов многу се губи нема никаков крај и целото дејство е без врска.
   
 2. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Whatever you do, DON'T watch Beetlejuice! О, мајко моја, која глупост од филм е тоа. Ма ни филм не заслужува да се нарече, една голема заебанција е. Го гледав пред месец дена со друштво, пола од нас испозаспавме. Демек комедија, „демек“! Мислам дека се насмеав еднаш во цел филм, јеееј. |-(
  Приказната е нешто вака: маж и жена загинуваат, а нивните духови ќе останат во куќата кај шо живееле. Е сеа, ново семејство се вселува, на овие тоа им пречи, ќе се обидат да ги исплашат за да си одат и пошто нема да им успева, ќе бараат помош од егзорцист да ги избрка.

  (puke)(puke)(puke)
   
 3. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  која приказна за комедија филм еј уште почетокот е да се згазиш од смеење |-(
   
 4. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  The Wolf of Wall Street

  Некој напиша или го мразиш или го сакаш ама ја не би го препорачал ни за тепање време.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Final Destination сите делови, Home Alone 3 и 4, American Pie сите, Wrong Turn, Disaster Movie ( му го погодиле насловот, баш катастрофа е), Ghost Ship, Blade, Click, Night at the Museum и сите филмови со Џеки Чен, Ван Дам и сите тинејџерски филмови.
   
 6. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Гледав вчера еден филм мислејќи дека ќе е добар а тој уствари да ти бил тешка глупост.
  Филмот се вика 4Closed, се работи за едно семејство кое се сели во куќа каде што претходниот сопственик сака да ги исели и им досадува цело време, па после ќе ја киднапира ќерката и тоа.
  Актерката што ја глуми мајката ме нервираше премногу, кај грда па и глува, и толку беше нервозно да ја гледам и слушам, не можам да опишам. Можеле друга да најдат а не оваа глувава.
  Таткото беше глупав и сакаше да изгледа јако ама не му одеше затоа што човекот врска си нема од глумење.
  Ќерката исто, грда девојка која ни сама не знае како станала актерка.
  За негативецот не трошам зборови, изгледа од улица им беше најден.
  Значи ако случајно некогаш налетате на филмов, ОДМА да го смените, не трошете време за џабе. Уште не можам да го прежалам тој саат што го потрошив, ни тенис гледав ни ништо заради ретардираниве грозоти што се нарекуваат актерки.
   
 8. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Chef
  Се заебав начисто, само ради актерската консталација. Дауни Џуниор, Дастин Хофман, Скарлет Јохансон па и овој латиново Легуциамо.
  Како што има дебилни документарци као food network за готвење искључиво храна потопена во фритеза, така постои и дури и филм за истото ѓубре да се промовира вирално, јер тоа е храна за сиромашната маса.
  Почнува интересно, иако клише, ама некаде запнува кај почетокот на втората третина. Од пуст револт и инат цел ќе го испојлерисам пошо реално не вреди да си го губите времето да го гледате. Типот (Favreau) е некој си главен шеф у некој елитен ресторан, секако под капата на газда (Хофман) кој си праи свои идеи за менија. Еден ден доаѓа некој јак критичар и сеа сите успаничени дај да напраат нешо ептен јако, па пак со газда недоразбирања па курци палци, на крај ја играат истата игра што газдата сака да ја играат. И испаѓа секако срање, Главниот шеф нормано накурчен праи некои сцени, тоа све иде вирално на нет, стануе познат фраер. Значи врска си нема со готвење, повеќе е нешто да скљафташ и да ги напраиш луѓето да те гледаат ко теле у шарена врата. Некаде кај втората третина типот си дава отказ и со еден свој колега и синот почињаат од почеток - као путујуќи продавачи на сендвичи од трејлер. Завршуе со тоа дека типот (кој е разведен секако) доживува цело време успех и некако успева да се соедини со синчето а подоцна и со бившата. Доаѓа критичарот и нормално све топ, у еден муабет од две реченици он станува партнер.
  Нормално пак ќе кажам ова е напраено за америчка подпросечно интелигентна багра да си ги мрси мустаците на ствари потопени у фритеза. Не знам или човеков што го праел ова имал крајно цинична порака колку е се` појдено у три лепе со социјалниве мрежи и булшит храна, или е доволно глуп да го смета за свое ремек дело. Според мене ај што е прича веќ видена, ама од онаа втора третина кога почињаат да продаваат сендвичи, не видов милиметар нешто што би ме задржало за понатала. Со судни муки го изгледав до крај. Дауни џуниор се појавува во ептен мал дел, скроз ирелевантно. Целата ствар е его трип на режисеров кој е секако и главниот лик под друг пседоним.
  И никако не можам да сфатам дека има оцена изнад 7 на IMDb. Јас повеќе од 3 не му давам.
   
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Уште еден хејт...
  Comet (2014) во главна улога Justin Long и типката од The day after tomorrow.
  Хаотичен, без врска wannabe хипстераја филм нешо као тип запознава цура некаде и сеа демек ај ќе праиме масовно е***е у мозок на рајава па ќе изиграаме мудреци со catchy quotes на љубовна база нели јер тоа денес највеќе задира у ганглии. Причам ти причу, некој хаотичен редослед, прво мава хајлајт коа се запознава типот со цурава, па после скака 6 години унапред, па пак назад, па пак напред.... А целата козистентност му е паралела на одредени моменти на нивниот љубавен живот. Башка типот толку ме курчеше, цело време yada yada yada уста не затвори, се праи бистар као демек треба да се однесуеш со цура, вааууу Вуди Ален дрн дрн јариња... 500 days of summer e бонбона од филмче за разлика од овој. Не знам шо к*р му е на холивудов.....
  И да.... на втората третина го прекинав демонстративно, прочитав синопсис и се згазив од смеење. :D
  Според оноа што досега го пишав претпоставувате дека воопшто не го препорачувам...
   

Сподели: