Филмови што НЕ би ги препорачале

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Никако не можам да се сетам на името, само филмот ми остана во сеќавање. Пред неколку години го купив, оние филмови 2 на едно ЦД.
Првиот знам беше интересен, а овој другиов чиста дебилност.
Дечко, бубалица без друштво пишува книга. Кај и дејствието е за животот на дечково кој патем и го нема, па и се што ќе напише во книгата е опширно прикажано.
Ликови со три цицки на глава што паѓаат од небо, па патуваат во некои нови галаксии каде се под ропство на некој пола мунгос пола фока.
Па ја дава книгата на некој натпревар или што и да беше и жирито паѓа во шок од приказната во книгата и дечково победува. Срање на кубен.

Ако некој го начека филмот нека бега нека спасува глава.
Тие пиратски филмови секогаш беа правени по тој принцип.Нема логика да стават на еден диск два убави филма.Ако го земеше Титаник нема да го ставеа на ист диск и Пила да речеме:)
Ќе си дедеш наместо 100-200 денара
 
  • Like
Реакции: The Tramp

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas

Не знам едноставно не ми се допадна приказната, со тоа што ја засака другарката на ќерката, и сето што правеше кога мислеше на нејзе..Едноставно секој си има вкус нели, мене тој НЕ МИ СЕ ДОПАДНА, ете само од тој филм ми останал во секавање лошиот впечаток. Инаку го обожавам Кевин Спејси, има добри филмови, посебно нај омилен од сите ми е K-Pax во кој што баш тој е главна улога и е инзвонреден таму.
ААА бај д веи и да не заборавам (филмот НЕ) ама музиката од филмот ја обожавам мноогууу
 
  • Like
Реакции: MoonFairy

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Тие пиратски филмови секогаш беа правени по тој принцип.Нема логика да стават на еден диск два убави филма.Ако го земеше Титаник нема да го ставеа на ист диск и Пила да речеме:)
Ќе си дедеш наместо 100-200 денара
Да, затоа и напоменав дека така го купив, да ви е јасно уште повеќе за колку дебилен филм ви раскажувам :)
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093


Не знам дали имам пишано на темава, гледав 10 или долги 20 минути. Досаден е!

Сега видов дека баш истиов филм го имам пишано, да, многу е лош и не го препорачувам. Ако некој планира да го гледа нека го прескокне филмов, не вреди да се троши времето на глупости.


Ќе го спомнам и овој филм, го имам гледано пред неколку години. Џон Траволта како жена, траба ли уште да кажувам?
Јас кај што мрам мјузикли плус и содржината е глупава. Исто така не го препорачувам.
 
  • Like
Реакции: Saladin

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133


Не знам дали имам пишано на темава, гледав 10 или долги 20 минути. Досаден е!

Сега видов дека баш истиов филм го имам пишано, да, многу е лош и не го препорачувам. Ако некој планира да го гледа нека го прескокне филмов, не вреди да се троши времето на глупости.


Ќе го спомнам и овој филм, го имам гледано пред неколку години. Џон Траволта како жена, траба ли уште да кажувам?
Јас кај што мрам мјузикли плус и содржината е глупава. Исто така не го препорачувам.
Сите филмови со Mike Myers се еднакво дебилни и за ниеден од нив не вреди да се потроши ни една минута а камоли саат и пол...
 
  • Like
Реакции: Saladin and Хоуп*

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Не знам дали е најлош можда имам и полоши гледано ама Antichrist е дефинитивно најјезив што сум го гледала до сега...
Не е нискобуџетен, напротив, филмот е на Lars von Trier и e сo Wiiliem Defoe...
Филмот има толку експлицитни и морбидни сцени што откако го гледав ме “тепаа“ флешови од истиот едно добри две три недели..
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Paranormal Activity 3 или незнам, по глупаво амин, мислев дека нешто се , а уствари катастрофа, обично ако сакам некој хорор да погледнам а тешко наоѓам добар хорор- се е некако веќе видено...темна куќа ,влегуе таа хелоухелоу, се појавуе тој и она omg omg omg....please help ....somebody...ќе се самоубијам ...исто така глупост од филм е Drag me to hell и еден The Mystery Island ...
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,809
1,153
27
Western Sky, Land of Oz.
Само мене ми беше тапа Project X? :rolleyes: Поглуп филм немам видено, а комедија е. (n)

И јас не видов ни ,,К" од комедија... Многу мнгоу тапа...
Од цел филм само soundtrack-от ми го правеше меракот :)
 
  • Like
Реакции: The Tramp

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Оние кои човек ги заборава веднаш по гледањето. И не само тоа туку ако има таква несреќа да ги гледа пак, не може да се сети дека воопшто ги има гледано. It takes some sort of talent to shoot such a film, i guess :D