Филмови што НЕ би ги препорачале

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
duel се вика филм, мене искрено ми е интересан, затој што му се дешава реална стфар и мноо убаво е одсликан човечки стра
и борба за живот, иако нема којзна колко содржину, филм е кфалитетан ; )

многу ти фала што ми кажа како се вика, да си знам за друг пат ако го начекам да сменам канал :zelen
и (bravo) што од толку малку објаснето ти текна кој филм е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
многу ти фала што ми кажа како се вика, да си знам за друг пат ако го начекам да сменам канал :zelen
и (bravo) што од толку малку објаснето ти текна кој филм е :)
А бе а шо има да се објаснуе надолго нашироко? Класика е филмот за нискобуџетизам. :D
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
One Day! Најтрагичната сцена во филмот всушност е и најкомичната (можеби и единствената таква) (facepalm) Едноставно, целата претходна драма, цел филм паѓа во вода после таа сцена.
Без врска и глупа поента ми се Vanishing on 7th Street, The Midnight Meat Train, Pitch Perfect...
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Никако не можам да се сетам на името, само филмот ми остана во сеќавање. Пред неколку години го купив, оние филмови 2 на едно ЦД.
Првиот знам беше интересен, а овој другиов чиста дебилност.
Дечко, бубалица без друштво пишува книга. Кај и дејствието е за животот на дечково кој патем и го нема, па и се што ќе напише во книгата е опширно прикажано.
Ликови со три цицки на глава што паѓаат од небо, па патуваат во некои нови галаксии каде се под ропство на некој пола мунгос пола фока.
Па ја дава книгата на некој натпревар или што и да беше и жирито паѓа во шок од приказната во книгата и дечково победува. Срање на кубен.

Ако некој го начека филмот нека бега нека спасува глава.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Најлош филм што го имам гледано е Another earth и perfect sense . Море тупење филмовте , во првиот се раскажува за друга земја што ќе се гледа од небото па ќе има наградно патување до другата земја бииип таапа никакв а акциа ни реакција, а во вториот се раскажува дека има болест и се нарушува слухот , гледањето , така полека умираат, можда убава смисла ама некако глуп направен филмот.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Ај за првиов, стварно е без концепт. Ама American Beauty???? Зошто? Што беше тоа што не ти се допадна?

American beauty дефинитивно ми е нај глупавиот и нај одвратен филм на сите времиња..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena