Разговарање со родителите во врска со сексот

Goce_Nik

Полноправен Член
26 јуни 2012
44
21
8
Skopje
Немам и секогаш сум ја избегнувал таа тема. Се што требало да научам сум научил од "улицата" и фала богу се е точно :):pusi
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
22
Куманово
Уште година две и ке треба и јас да разговарам, ке му кажам све што го интересира, само нека си праша :rofl. Можеби некогаш би разговарал али не толку во детали си гледам порничи уште од 3 одделение и се и е јасно ;)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
да .. со мајка ми честопати .. затоа што жената си е таква нонстоп си збори такви работи т.е. за нас си е тоа домаќински муабет :D и може со се и сешто да правам муабет со неа .. :)
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
не сме разговарале и ужасно многу ми сметало тоа пошто сакав да можам да си зборам отворено со мајка ми за се... среќа што од помала имав интерет дома па си дознав сама, а сега среќа што имам сестра па со нејзе си ги праиме муабетиве. најдобро време за овој муабет е пубертет и дооолго после тоа и како се менува времето сигурна сум дека сите ние кога ќе станеме родители ќе си праиме муабет за секс со нашите деца и веќе нема да се гледа сексот како табу тема за која се преправаат старите дека не постои :zelen
 
  • Like
Реакции: Caci

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Не бре. До пред 3-4 години кога имаше еротска сцена на ТВ ми ја менуваа програмата :)
 
  • Like
Реакции: Gemini

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
28
- Уназад сме ептен, за да почнеме да разговараме со нашите на вакви теми... Ете, додека кај некои држави е тоа сасвим нормално, ние од неинформираност копилиња ќе почнеме да сееме :rolleyes: Според мене, е вака... Добро, сеа и додуша гугл-ОТ ни е трет родител...:facepalm2
 
  • Like
Реакции: Legioner

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
На нашите родители,родителите мислите разговарале тогаш со нив и тоа во време кога немало интернет и други извори на информации...
Не е дека сме зааостанати во тој поглед,туку едноставно непријатно е да се прашуваат во врска со сексуалните односи,поготово во случаеви како денес ,кога често се менуваат сексуалните партнери...
Има интернет и гиниколози,све што не интересира може да си дознаеме.
 
  • Like
Реакции: Y1K991

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
- Уназад сме ептен, за да почнеме да разговараме со нашите на вакви теми... Ете, додека кај некои држави е тоа сасвим нормално, ние од неинформираност копилиња ќе почнеме да сееме :rolleyes: Според мене, е вака... Добро, сеа и додуша гугл-ОТ ни е трет родител...:facepalm2
подобро да се разговара со родителите
отколку да се направи некоја грешка под грешка мислам (турдност ) пошто последно време доста гледам девојчина од 18 нагоре кај се трудни од една страна е тоа добро барем ни расте нацијата , ма од друга страна пак кој ќе ги гледа :giggle