1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Разговарање со родителите во врска со сексот

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Caci, 4 април 2012.

 1. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Дали имате разговарано со вашите родители во врска со сексот??
  Што мислите за разговарањето на оваа тема со родителите, потребно ли е??
  Доколку да, на колку години, каква ви била реакцијата???


  Јас досега немам разговарано, а веројатно дека нема никогаш... :biggrin сепак мислам дека секој родител, да го поучи на детето што и како оди тоа, знам по менеако бев изгубена кога некој ќе спомнеше секс, не знаев ни што значи тоа :)
   
  На ~ Скарлетка ~ и JaMi им се допаѓа ова.
 2. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Па не сум разговарал баш..порано мајка ми ке ми спомнеше пази сине да не затрудниш некоја вака така..а иначе на таа тема најопуштен сум со тетка ми и со неа си праиме за се и сешто муабет :biggrin..на пр класично прашање коа одам кај неа и е, дали сум опнал нешто викендот :rofl
   
  На ~ Скарлетка ~, Aristokrat, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Да, имам разговарано со нив уште во почеток на пубертет.Со татко ми сум пријателски настроен и да не речам дека го сметам за другар доволно за да некогаш го речам пеер :D Ми има објаснето како одат работите иако пред тоа имам гледано порничи :D
  Сепак ми рече ако ми требаат пари за кондоми да му кажам.
  Мајка ми ми има кажано да бидам внимателен према женските, да бидам џентлмен, да не ги лажам и да не одам со повеќе девојчиња во исто време, my ass :D

  Потребно е да се разговара чисто за да се има познавање од таа област, и колку толку да се едуцираш да внимаваш кај го мавташ твојот пенис затоа што можеш да усреќиш некоја да биде во блажена состојба.
  Да се внимава заради секакви болести итн итн.
   
  На ~ Скарлетка ~, Elena, Реми и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  ами еднаш сакаа да ме зборуваме и јас му реков : ''Што сакате да знаете''? ахахаха мала шала немам разговарано на таа тема сеуште :angel
   
  На ~ Скарлетка ~, parvati, cece17 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  да иам правено муабет на таа тема со татко ми...
  на 18 години вечерта пред да одам на матурска вечер..
  повеќе беше попување него муабет :D

  инаку да потребно е да се разговара со децата за оваа тема, бидејќи гооолем број не ги знаат последиците од незаштитен секс...
  или пак ако им е срам можат да го изгуглаат тоа прашање и да прочитат да дознаат нешто повеќе за тоа..
  но на нив секако поинтересно им е да играат него да се едуцираат...
   
 6. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  да потребно е да се разговара ,но тоа кај нас сеуште е научна фантастика и за родителите и за децата,јас сум разговарал и си разговарам ,сеа не буквално се ама тоа со треба,а за возраст, па во периот на пубертет мислам е најдобро,
   
 7. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  НЕ! Мајками е многу старомодна што за неа таа тема е света, според неа треба да се чувам до брак итн. За неа е озбилна тема нема шала со тоа. А со татко ми не сум толку блиска, ми има кажано само " Немој да правиш глупости, немој да имаш односи" и толку/
   
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Никад не е претстављало проблем такв разговор. Open mind луѓе су мои, свака тема е прифатљива за разговор.
   
  На ~ Скарлетка ~, Elena, TheKitten и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Немам разговарано како помал се е од уличната школа:D А сега сум си голем и си терам немам гајле, башка и се има по нет кој го интересира ке си прочита (happy)
   
 10. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Немам разговарано мада они на повеќе наврати сакаа, ама мене некако не ми беше пријатно така да.. :D
   
  На TheKitten му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: