1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Разговарање со родителите во врска со сексот

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Caci, 4 април 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  И тоа е сомнително, замисли некој професор, некој мрсен досаден и полуписмен лик објаснува за сексови нешто, кажува досетки од пред кооперација и се церека и се ѕвери во цицка на 16 годишна ученичка...језиво...
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  @Makedonec сега јас не велам со твоите да седнеш и за пози да праите муабет али нема ништо лошо бар со едниот да си близок и да можеш да разговараш за стварите што те интересираат. Може тоа да биде ете контрацепција, пример оти мајката да не појде со ќерката на гинеколог и кога веќе е сексуално активна ќе и даде пилули со кои ќе се заштити од бременост.
  Тоа е далеку подобра варијанта отколку некој да ја напумпа па да се бафта после со абортуси нели?
  Затоа не треба да е табу тема тоа туку напротив.
  А за сексуално образование сум со соодветен кадар за истото или ако го нема како предмет барем за основните работи да се вметне во некој веќе постоечки, биологија или што ти знам слично нешто.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: