Разговарање со родителите во врска со сексот | Црнобело Форум

Разговарање со родителите во врска со сексот

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Баш како шо вика JaMi ние сме во далеку поголема предност отколку во минатото. Го имаме интернетот пак колку толку читаме нешто..
До сеа не сум седнала со моите родители и да разговарам стрикно за мојот сексуален живот.И не сум единствената. Такво ни е општеството.
Па искрено и не би сакала.. Непријатно е без разлика што ми се родители и што сум премногу блиска со нив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Најнезгодна ситуација во која може да се најдеш мислам дека е ваква тема на разговор со родител.
Не сум разговарала, а не ни сакам !
Не држеа предавања по училници за онака ...
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Е што ке збориш за секс со друга генерација. Секогаш тоа што е во тренд на помладата генерација ке биде осудено како обид за промискуитет од повозрасната. Така си е тоа.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Да потребно е и имам разговарано со мајка ми,се разбира,секој родител треба да му каже на своето дете што и како
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Не треба да се разговара, фала богу шo неам зборено и не би зборал ни со сопствените деца во иднина.
 

Ladybug

Нов член
19 ноември 2017
23
12
3
Нема потреба да се гледа на ова како табу тема.
Децата треба да се запознаени од оној момент кога сметаме дека е време да разберат. Јас ќе разговарам, така сум воспитана, така и ќе воспитуваме.
 

BaceE

Нов член
26 октомври 2017
17
8
3
Ни јас не сум разговарала, но мајка ми секогаш ми викаше памет у глава и не ме прашувала. А треба да се разговара, поточно сега во овој век. Иако помладите имат се на дофат што може да се прочита од интернет сепак разговор си е разговор.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Не сум разговарала со моите за секс, мајка ми ко што пиша членка погоре само памет у глава и толку. Од што нив им е незгодно и срам и го гледаат тоа како табу тема го пренесуваат и на нас па и ние така да го доживуваме.
Затоа и ден денес кога ќе има некој филм со секс сцена или се мења програма или се зјапа безвезе по други страни:D.
Јас би сакала да можам да направам муабет со мојата малечка кога ќе дојде време, сакам да може да ми каже што ја мачи, да праша што не и е јасно и да сум тука за неа.
Колку ќе биде тоа така времето ќе покаже, да не скокам пред време.
Оти реално денес и покрај достапниот интернет и инфирмации на секој чекор некако младинава пак е неука во тој поглед, брзаат само да почнат со секс а се останато за него не ги интересира, полови болести, контрацепција ма врска си немаат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Prashina

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Не сум разговарала со моите за секс, мајка ми ко што пиша членка погоре само памет у глава и толку. Од што нив им е незгодно и срам и го гледаат тоа како табу тема го пренесуваат и на нас па и ние така да го доживуваме.
Затоа и ден денес кога ќе има некој филм со секс сцена или се мења програма или се зјапа безвезе по други страни:D.
Јас би сакала да можам да направам муабет со мојата малечка кога ќе дојде време, сакам да може да ми каже што ја мачи, да праша што не и е јасно и да сум тука за неа.
Колку ќе биде тоа така времето ќе покаже, да не скокам пред време.
Оти реално денес и покрај достапниот интернет и инфирмации на секој чекор некако младинава пак е неука во тој поглед, брзаат само да почнат со секс а се останато за него не ги интересира, полови болести, контрацепција ма врска си немаат.
Тоа треба да се учи на училиште на биологија или некои такви предмети. Дома е премногу непријатно да разговараш со твоите за тоа.