1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријател(к)и

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од lady_blue, 14 февруари 2012.

 1. Препознатлива

  Препознатлива Истакнат Член

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  94
  Денес вистинските пријателки можат да се избројат само на едната рака. И искрено верувам во машки женски пријателства, ете јас повеќе сакам да се дружам со машко друштво отколку со женско.
   
  На Boyle му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Кога се вистински и во едните и во другите.
  Имам женски и машки пријатели/ки за кои знам дека целиот живот ќе ги имам без оглед на се.Не се многу,се бројат на прсти.
  Но затоа пак внимателно го бирам кругот на истите.Не секој кој го познавам го сметам за пријател.
   
 3. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Не верувам во женско пријателство пошто се многу љубоморни една на друга. (punch)
   
  На Boyle и Roxelana им се допаѓа ова.
 4. kickey

  kickey Нов член

  Зачленет на:
  21 октомври 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Да да да, верувам во вакво пријателство. Имам потреба од нивно мислење за некои работи. Значи сум имала, имам и ќе имам машки пријатели.
   
 5. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Да, верувам во машко - женски пријателства. Сум имала многу вистински пријатели. А пријателКа - никогаш. Да, верувам дека мажите се подобри пријатели од жените.;)
   
 6. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  абе они сами не веруваат не па друг да верува ехехехехе плус тоа цело време се викаат со ,,краво,, ,кокоско,, ,,курво,, ,,ороспијо,, хехехехехехехе
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Џабе верувам кога тие не веруваат во мене.
  Не ги делам пријателите на машки-женски, сепак пријател си е пријател без разлика на се, само што бар до сега подобро и полесно сум се разбирала со машките отколку со женските. Можеби е тоа така поради различниот начин на размислување и различниот начин на гледање на работите. Како и да е поголема дискусија паѓа со машко отколку кога две жени зборат (тие или само се фалат или само се жалат ништо друго не знаат). Можеби и затоа подобро функционира тоа машко женско пријатество језда не е долго мора некој да ја зафркне работата и да се заљуби. :)
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Интересно размислување. Не дека би се сложил со ова, но верувам дека постојат иако таа посакуваност е поттисната од прагматичноста и здравиот разум. Со мислата „подобро функционирамие како пријатели“ (не fucj buddies) е појдовната точка за зацврстување на пријателството.
   
 9. Boyle

  Boyle Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2013
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  12
  Верувам во секакви пријаелства,не делам пол.Никој не може без пријатели.А какви ке се со нас зависи од нас!
   
 10. онјаЛ

  онјаЛ Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 ноември 2012
  Мислења:
  69
  Допаѓања:
  85
  Факт е дека луѓето од различен пол можат да прават многу поинтимен муабет, многу поинтелегентен. Се разбира дека ни требаат пријатели било какви. Но "недостаток" на пријателството меѓу машко-женско е она дека сигурно барем еден ќе има чувства за другиот. Луѓе сме, таква ни е природата :D
   
  На Mameha и Prashina им се допаѓа ова.

Сподели: