1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пријател(к)и

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од lady_blue, 14 февруари 2012.

 1. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Постои машко-женско пријателство. Со машко можеш да бидеш поголем пријател, отколку со женско.
  Многу е поинтересно кога имаш машко за пријател, тие нема да ти љубоморат за ситници, како што прават повече "другарки"
   
  На Aquarius му/ѝ се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  ама затоа ќе ти љубоморат за други машки :D
   
  На Mameha му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Дефинитивно машките се поголеми пријатели од женските.
   
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Ретки се пријателствата помеѓу машко и женско. А за тоа кој повеќе чува тајни и не оговара, и машките почнаа да оговараат. Има и од машки што оговараат, има и жени оговарачки. Не верувам во машко-женски пријателства. Важен им е изгледот. Не оценуваат според карактер, туку според изглед.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,320
  Допаѓања:
  3,003
  Retko da se pogodi zensko prijatelka, za zal. Ne mi odi so prijatelkite. Verojatno ne go cenat moeto prijatelstvo I ne im trebam. Mi e mnogu maka koga gi gubam a ne ja znam prichinata. No toa e sto e.Nemam izbor.
  Mashkite prilatelstva se posilni I dosega poiskreni.
  Imam malku prijateli no so godini.
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Некои мислења на темава се како да сме пропаднале во средниот век, или во денешна Сауди Арабија, како бре не може да има пријателство меѓу машко и женско, па имате и мозок и неуронска мрежа и синапси и све, можност за стварање вредности, идеи, морал, етика, немате само к*р и п***а, како може да се сведува раја на своите полови органи е нејасно.
  Јас имам повеќе женски особи него машки во пријателство (70-30 некаде) и немам што да се пожалам, ок општо немам премногу што да се пожалам од женски особи во животот со некои исклучоци ама мора да ги има.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 7. пријателство

  пријателство Активен Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  Ova sto go pisuvas nema blage veze so sustinata i realnosta
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Takae brad cela dae !!!
   
 9. пријателство

  пријателство Активен Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  ШТО САКАШЕ ДА КАЖЕ ПИСАТЕЛОТ ??? :(
   
 10. пријателство

  пријателство Активен Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  :rofl
   

Сподели: