Пријател(к)и

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Постои машко-женско пријателство. Со машко можеш да бидеш поголем пријател, отколку со женско.
Многу е поинтересно кога имаш машко за пријател, тие нема да ти љубоморат за ситници, како што прават повече "другарки"
 
  • Like
Реакции: Aquarius

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Постои машко-женско пријателство. Со машко можеш да бидеш поголем пријател, отколку со женско.
Многу е поинтересно кога имаш машко за пријател, тие нема да ти љубоморат за ситници, како што прават повече "другарки"
ама затоа ќе ти љубоморат за други машки :D
 
  • Like
Реакции: Mameha

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Ретки се пријателствата помеѓу машко и женско. А за тоа кој повеќе чува тајни и не оговара, и машките почнаа да оговараат. Има и од машки што оговараат, има и жени оговарачки. Не верувам во машко-женски пријателства. Важен им е изгледот. Не оценуваат според карактер, туку според изглед.
 
  • Like
Реакции: antonio

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,330
3,019
1,133
Retko da se pogodi zensko prijatelka, za zal. Ne mi odi so prijatelkite. Verojatno ne go cenat moeto prijatelstvo I ne im trebam. Mi e mnogu maka koga gi gubam a ne ja znam prichinata. No toa e sto e.Nemam izbor.
Mashkite prilatelstva se posilni I dosega poiskreni.
Imam malku prijateli no so godini.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Некои мислења на темава се како да сме пропаднале во средниот век, или во денешна Сауди Арабија, како бре не може да има пријателство меѓу машко и женско, па имате и мозок и неуронска мрежа и синапси и све, можност за стварање вредности, идеи, морал, етика, немате само к*р и п***а, како може да се сведува раја на своите полови органи е нејасно.
Јас имам повеќе женски особи него машки во пријателство (70-30 некаде) и немам што да се пожалам, ок општо немам премногу што да се пожалам од женски особи во животот со некои исклучоци ама мора да ги има.
 
  • Like
Реакции: Ballet is my life

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
151
30
128
Некои мислења на темава се како да сме пропаднале во средниот век, или во денешна Сауди Арабија, како бре не може да има пријателство меѓу машко и женско, па имате и мозок и неуронска мрежа и синапси и све, можност за стварање вредности, идеи, морал, етика, немате само к*р и п***а, како може да се сведува раја на своите полови органи е нејасно.
Јас имам повеќе женски особи него машки во пријателство (70-30 некаде) и немам што да се пожалам, ок општо немам премногу што да се пожалам од женски особи во животот со некои исклучоци ама мора да ги има.
Ova sto go pisuvas nema blage veze so sustinata i realnosta