Пријател(к)и

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Вечна тема и дилема - верувате ли во машко-женски пријателства?
Кои се поискрени пријатели - жените или мажите?
 
  • Like
Реакции: Alley3112 and Smiley_1996

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
344
802
393
Кумановоoo !
422052_372646666094563_303891906303373_1438018_1570784810_n_large.jpg :) ...
* Верувате ли во машко-женски пријателства? Да
Пред 3 години. . . Секој пријател што сум го сретнала ... тој не ме гледаше како пријател ,туку како љубов...Понекогаш е тоа убаво ... а понекогаш и не...можеш да го изгубиш пријателот во кој имамш најголема доверба , кој го гледалш како свој брат ... заради љубовта ...:(
По 3 години...откако почнав да одам на карате ..запознав еден мил и драг човек ...тој ми е вистинскиот пријател ... знам го чувствувам тоа ... :) Секогаш во животот ке сретнеш прав пријател... ;)
*Кои се поискрени пријатели - жените или мажите?
Мислам дека мажите ...:)
Имав прилика да слушнам една вистинска случка...
-Жената гледа дека мажот го нема уште да дојде дома ,од кај пријател му,а веке е 2 часот (А тој ја изневерува)...Таа врти на неговите пријатели ... Од 10 пријатели,осмина ...рекле дека ..тој само што излегол ...малку се напиле ..и затоа ..споро возел ... А ти двајца одговориле..дека, само што тргнал ...
-Мажот гледа дека жена му ја нема, уште да дојде дома ,од кај другарките ,а веке е 2 часот (А таа го изневерува)...Тој врти на нејзините пријателки ...Од 10 пријателки ...сите 10 одговориле дека ,жена му не е со нив ...и да ги се јави жена му кога ке се врати дома ... за да ја прашат како е ?...
хахаха
Ова е само моето мислење ...се надевам дека ке ти биде потребно ...Голем поздрав ... :) :kafe
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
И јас го делам твоето мислење,машките се дефинитивно поголеми пријатели од женските,сите тајни ке ти ги чуваат,ке ти даваат поддршка кога ке ти треба,позад грб нема да зборуваат затоа што машки како машки се потаинствени....и уште мн др работи има...Дефинитивно повеке би одбрала машко за пријател место женско :)
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Баш така, помеѓу пријателки има и љубомора, и оговарања, за разлика од машко-женските. Секако, доколку не се роди љубов од некоја страна. Јас имам неколку примери од другари, кои биле најдобри пријатели, а сега се заедно.
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Баш така, помеѓу пријателки има и љубомора, и оговарања, за разлика од машко-женските. Секако, доколку не се роди љубов од некоја страна. Јас имам неколку примери од другари, кои биле најдобри пријатели, а сега се заедно.
доколку не се роди љубов од некоја страна
тоа ми е поентата
мое мислење е дека блискоста си го прави своето и кога тогаш ќе се јави желба, потреба или ете нека е искушение за да се дознае што има понатака
 

Whisper

Нов член
14 февруари 2012
5
4
3
Дефинитивно кога би го поставиле прашањево " Верувате ли во машко-женски пријателства?" пред 20тина години, мнозина би одговориле со Да. Но денес постојат малку искрени пријателства (општо!) ,а да не збориме помеѓу маж и жена.

За второво, јас како жена ќе кажам дека машките пријателства се поискрени. Ете, така сум сфатила, дека мажите во однос на жените, се однесуваат поискрено кон своите другари. Жените живеат во некоја фарса, во свет каде мислат дека ако погрешат нешто спрема својата пријтелка ќе го изгубат пријателството.
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Оние кои успеале да имаат барем едно машко-женско пријателство,секако ќе кажат да постои...а оние другите ќе велат не се додека не најдат некој таков\таква :) Е сега јас си имам еден другар,веќе 4 години неразделни,ама во последно време другаркиве цело време ми кажуваат демек како ме гледа,незнам ова она...ама јас неможам да сфатам едноставно пошо мене ми се случува тоа и одрекувам,ама почнав да се сомневам и незнам некако како да го одбегнувам и се плашам да не ми каже нешто што несакам да слушнам..
Ај ако може совет што да се прави,од машка или женска страна сеедно ... :)