1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Сега за сега нема (think)
   
 2. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Обновено: Овозможено е да се користат и старите темплејти.
   
  На Аркантос, Makedonec, existence и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  То мајсторе, редно беше, уште иконите на форумите да се средат во сите понудени темплејти и топ е.
   
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ако веќе ставаме некој да е модератор јас мислам дека треба да ставиме некој критериум барем. Еве јас пример предлагам да има барем 200 мислења што се бројат и некој месец стаж, да не биде некој тотален анонимус од никаде се појавил и модератор да го ставиме.
   
  На Makedonec, Saladin и violetmoon им се допаѓа ова.
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Мене па баш ми е убав овој нов дизајн.
  Малку ја скрши монотоноста на форумот, добро би било кога би било достапно и во темна верзија но па и вака не е лошо.

  За да се привлечат нови членови и за да се задржат старите потребно е да се направи некоја промена, па и да не е својствена за форумот, а привлечна за луѓето.
  Еве размислете малку facebook како социјална мрежа пред да го воведе чатот не беше ништо повеќе од другите социјални мрежи што тогаш се користеа, со воведување на чатот како и понатамошно подобрување на веб страната, се искачи на многу висока позиција.

  Да не ме разберете погрешно, не ми е зборот да воведете чат туку да размислите малку што би можело да биде тоа што би било привлечно за луѓето, а да може да се вметне во форумот.

  Ако ете не можете да дојдете до некоја идеја, направете една анкета и пуштете ја по социјалните мрежи па самите луѓе ќе кажат што е тоа што би ги привлекло и што е тоа што би ги задржало кај форумите. :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345

  Ајде да замислиме дека има таква анкета и ете сега треба ти да одговориш...Кое е твоето мислење!?
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Замисли го моето мислење, како што сме ја замислиле анкетата. :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Мислев дека ќе ми дадеше потешка задача за да мислам, а твојов одговор кажува дека немаш никаква идеја...Затоа, еве јас ќе кажам, барем нешто нели, значи секој што ќе се регистрира и не постира мислење или не отвори тема во рок од месец дена( може и два или повеќе месеци), да се избрише од листа на членови.
  гледам овде нови членови а се регистрирале пред пет шест години, фигурираат на форумов а немаат ниту една буква куцнато.
  Ете тоа е моето мислење, ако веќе дојдам на форумов, барем и да пишам нешто..инаку коњчето Дорчо, твојата идеја нема врска, сулуда неостварлива:*и мислам дека ти можеш подобро да замислиш, само потруди се малку:p
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Убава идеја, ете гледаш не било тешко да се размисли. Доколку би имало анкета и ти би ја напишала оваа идеја, таа би била една од многуте што можат да помогнат за подоброто функционирање на форумот. :) Не гледам тука ништо спорно ни неостварливо што би можело да наштети на форумот со една обична анкета. :)
  И јас секако би дала свое мислење и ќе дадев да не пристапи толку грубо и иритирачки.
  Но во ред секој си има свој начин на изразување, јас пример таквите груби пристапи не ги толерирам и се оградувам од било какви одговори. :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  :facepalm2нема потреба за коментирање(можеби ако направиш анкета па тек тогаш да размислам)(wave)
   

Сподели: