1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Па не го правите тоа вие. Знаеш што правите? Ќе се спречкате и после пријави летаат и на крај кога ќе ви ги избришат мислењата јавно се буните како администрацијата не ве оставала ништо да кажете, а по пријави се жалите ако некој се спречка.
  Го имате форумот, имате теми, имате простор да си го искажете своето мислење се` додека не се коси со правилата. Никој не е баниран без причина, а ти најдобро си знаеш за тоа. (nod)
   
  На -alf- му/ѝ се допаѓа ова.
 2. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  277
  Допаѓања:
  105
  Да не ги провоцираме.
  Сериозно си ја сваќа работата...а други форумот го разбира како свое "дете" , па секој удар го примаат лично со што веднаш вадат "ножеви" и сечат.
  Да го користиш форумов било привилегија..им скокнаа акциите на берзата :confused:

  п.с.Не спомнувај другпат дека некој нешто може да спаси...има членови кој не се водат по христијанството...со цел еден еон заостануваш со такво размислување..:zelen
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Благодарам многу за привилегијата која ми дадовте..незнам само со што ја заслужив, можеби поради тоа што сум како Робинзон Крузо а Инчуле е Петко, на пустиот остров(форум):*
   
  На melpomena и ipopovski им се допаѓа ова.
 4. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Така е, не велам дека не си во право, но постои ли форум каде што нема расправии, навреди??

  Правичноста ваша со банирање го опустоши форумот..па и рибите не сакаат да пливаат во најчистата вода.
   
 5. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  429
  Допаѓања:
  886
  Добра меморија ;)
  Некој ти дал место да го трошиш твоето слободно време = привилегија
  Немаш ти ништо по што форумот мора да те задржи = никој не ти е борч па да мора да те трпи и слуша = не ти е право.

  Добредојдовте во капитализмот и приватниот бизнис.

  @ipopovski за жал уште од денот кога „некој“ се најде „паметен“ да го купи vBulletin куцна часот за почеток на умирање на интернет форумите. Истите ако не се тематски/технички или слично туку од забавен карактер како овој се победени од комбинацијата ФБ+Инста+ЈуТуб+...

  Забавната интернет социјална индустрија повеќе години ги јади забавните дискусиони форуми, јас не гледам позитивен крај на оваа голгота туку одржување на апарати како на некој жив мртовец во долгогодишна кома на болница :(
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  А ти, демек со твоето доаѓање еднаш годишно овде планираш еутаназуја ли на форумов да му направиш??
  Бадијала мудРуваше, подобро некоја нова тема за дискусија да отвореше.
  Привилегија имам и во Тинекс, Веро или Кам маркет и уште на куп места, но ако понудата е никаква во дуќаните, ако вработените се некултурни, неуслужливи, е тогаш нема повеќе да ме гледаат кај нив...со ваквите размислувања дека форумов ни дава привилегија отидоа во курац..во денешно време кога секоја информација што ни е потребна ја дознаваме за 10 секунди, незнам што уште барате од членовите...сепак ние плаќаме, не ни плаќаат, ќар има форумов, колку незнам, но не е битно..
  Сепак ние даваме трачак надеж, а ти почекај уште некоја година па јави се.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Што тоа плаќаш ти на форумов? Не плаќаш ти ништо туку форумот е тука за ти да можеш да го искажеш своето мислење и да дискутираш со останатите членови. Ако не ти се допаѓа форумот чао пријатно и готово, чуму драмење и кревање буки? Ете и сама си кажуваш, кога во тинекс, веро итн не ти се допаѓа понудата излегуваш и не те гледаат. Исто ти е и таму како и на форумов, имаш привилегија што ти е достапно место каде што ќе можеш да купиш нешто.
  Форумите општо се во изумирање освен ако не се тематски определени и тоа не е од сега, тоа е уште од времето кога фејсбук, твитер и слични алатки почнаа да се развиваат и луѓето си најдоа појако гласило.
   
 8. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  А ТИ зошто дремеш тука??
  Јас имам причина, мое право каде сакам ќе одам на интернетов(каде што ми е достапно се разбира).....и што ми се ссна толку??
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не ти се с`снав јас тебе туку ти цело време само крекаш без причина, се` нешто тебе не ти е ко што треба и ти пречи. Ти терај си каде сакаш никој не ти забранил. Ете моментално крекаш и скокаш што некој пишал дека форумот е привилегија па уште и ти се осмелуваш да им кажуваш на членовите што да прават и што било попаметно, дали тема да отвореле или тука да пишеле мислење.
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Несакате да биде добар и активен форумов,да биде како порано сфативме
   

Сподели: