Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Форумов за да профункционира му требаат луѓе од различен карактер, нови теми...зашто барате само квалитетни теми, па се е кажано, треба на еден добар пост да оставите 10 тролања, не треба одма да бришете, не треба да банирате, да бркате....
Па не го правите тоа вие. Знаеш што правите? Ќе се спречкате и после пријави летаат и на крај кога ќе ви ги избришат мислењата јавно се буните како администрацијата не ве оставала ништо да кажете, а по пријави се жалите ако некој се спречка.
Го имате форумот, имате теми, имате простор да си го искажете своето мислење се` додека не се коси со правилата. Никој не е баниран без причина, а ти најдобро си знаеш за тоа. (nod)
 
  • Like
Реакции: -alf-

-alf-

Староседелец
28 август 2015
315
127
1,053
89
Очигледно е дека некој треба да им отвори тема за гостопримство, љубезност и др...не поднесуваат провокации, одма рипаат...(а не знаат дека некој обожава да се расправа);)
Да не ги провоцираме.
Сериозно си ја сваќа работата...а други форумот го разбира како свое "дете" , па секој удар го примаат лично со што веднаш вадат "ножеви" и сечат.
Да го користиш форумов било привилегија..им скокнаа акциите на берзата :confused:

п.с.Не спомнувај другпат дека некој нешто може да спаси...има членови кој не се водат по христијанството...со цел еден еон заостануваш со такво размислување..:zelen
 
  • Like
Реакции: pozdrav eden topol

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Употребата на форумот е привилегија, не право.
Благодарам многу за привилегијата која ми дадовте..незнам само со што ја заслужив, можеби поради тоа што сум како Робинзон Крузо а Инчуле е Петко, на пустиот остров(форум):*
 
  • Like
Реакции: melpomena and ipopovski

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Па не го правите тоа вие. Знаеш што правите? Ќе се спречкате и после пријави летаат и на крај кога ќе ви ги избришат мислењата јавно се буните како администрацијата не ве оставала ништо да кажете, а по пријави се жалите ако некој се спречка.
Го имате форумот, имате теми, имате простор да си го искажете своето мислење се` додека не се коси со правилата. Никој не е баниран без причина, а ти најдобро си знаеш за тоа. (nod)
Така е, не велам дека не си во право, но постои ли форум каде што нема расправии, навреди??

Правичноста ваша со банирање го опустоши форумот..па и рибите не сакаат да пливаат во најчистата вода.
 

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
430
886
1,103
Употребата на форумот е привилегија, не право.
Добра меморија ;)
Благодарам многу за привилегијата која ми дадовте..незнам само со што ја заслужив, можеби поради тоа што сум како Робинзон Крузо а Инчуле е Петко, на пустиот остров(форум):*
Некој ти дал место да го трошиш твоето слободно време = привилегија
Немаш ти ништо по што форумот мора да те задржи = никој не ти е борч па да мора да те трпи и слуша = не ти е право.

Добредојдовте во капитализмот и приватниот бизнис.

@ipopovski за жал уште од денот кога „некој“ се најде „паметен“ да го купи vBulletin куцна часот за почеток на умирање на интернет форумите. Истите ако не се тематски/технички или слично туку од забавен карактер како овој се победени од комбинацијата ФБ+Инста+ЈуТуб+...

Забавната интернет социјална индустрија повеќе години ги јади забавните дискусиони форуми, јас не гледам позитивен крај на оваа голгота туку одржување на апарати како на некој жив мртовец во долгогодишна кома на болница :(
 
  • Like
Реакции: melpomena

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Добра меморија ;)

Некој ти дал место да го трошиш твоето слободно време = привилегија
Немаш ти ништо по што форумот мора да те задржи = никој не ти е борч па да мора да те трпи и слуша = не ти е право.

одржување на апарати како на некој жив мртовец во долгогодишна кома на болница :(
А ти, демек со твоето доаѓање еднаш годишно овде планираш еутаназуја ли на форумов да му направиш??
Бадијала мудРуваше, подобро некоја нова тема за дискусија да отвореше.
Привилегија имам и во Тинекс, Веро или Кам маркет и уште на куп места, но ако понудата е никаква во дуќаните, ако вработените се некултурни, неуслужливи, е тогаш нема повеќе да ме гледаат кај нив...со ваквите размислувања дека форумов ни дава привилегија отидоа во курац..во денешно време кога секоја информација што ни е потребна ја дознаваме за 10 секунди, незнам што уште барате од членовите...сепак ние плаќаме, не ни плаќаат, ќар има форумов, колку незнам, но не е битно..
Сепак ние даваме трачак надеж, а ти почекај уште некоја година па јави се.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Што тоа плаќаш ти на форумов? Не плаќаш ти ништо туку форумот е тука за ти да можеш да го искажеш своето мислење и да дискутираш со останатите членови. Ако не ти се допаѓа форумот чао пријатно и готово, чуму драмење и кревање буки? Ете и сама си кажуваш, кога во тинекс, веро итн не ти се допаѓа понудата излегуваш и не те гледаат. Исто ти е и таму како и на форумов, имаш привилегија што ти е достапно место каде што ќе можеш да купиш нешто.
Форумите општо се во изумирање освен ако не се тематски определени и тоа не е од сега, тоа е уште од времето кога фејсбук, твитер и слични алатки почнаа да се развиваат и луѓето си најдоа појако гласило.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Што тоа плаќаш ти на форумов? Не плаќаш ти ништо туку форумот е тука за ти да можеш да го искажеш своето мислење и да дискутираш со останатите членови. Ако не ти се допаѓа форумот чао пријатно и готово, чуму драмење и кревање буки? Ете и сама си кажуваш, кога во тинекс, веро итн не ти се допаѓа понудата излегуваш и не те гледаат. Исто ти е и таму како и на форумов, имаш привилегија што ти е достапно место каде што ќе можеш да купиш нешто.
Форумите општо се во изумирање освен ако не се тематски определени и тоа не е од сега, тоа е уште од времето кога фејсбук, твитер и слични алатки почнаа да се развиваат и луѓето си најдоа појако гласило.
А ТИ зошто дремеш тука??
Јас имам причина, мое право каде сакам ќе одам на интернетов(каде што ми е достапно се разбира).....и што ми се ссна толку??
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
А ТИ зошто дремеш тука??
Јас имам причина, мое право каде сакам ќе одам на интернетов(каде што ми е достапно се разбира).....и што ми се ссна толку??
Не ти се с`снав јас тебе туку ти цело време само крекаш без причина, се` нешто тебе не ти е ко што треба и ти пречи. Ти терај си каде сакаш никој не ти забранил. Ете моментално крекаш и скокаш што некој пишал дека форумот е привилегија па уште и ти се осмелуваш да им кажуваш на членовите што да прават и што било попаметно, дали тема да отвореле или тука да пишеле мислење.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Несакате да биде добар и активен форумов,да биде како порано сфативме