Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,329
3,017
1,133
@ipopovski stavi kluc na forumov. Jadno e da se gleda. So nekolku lugje ne se pravi forum. Moze globalna kriza ili losho menadgiranje , neznam, no ti si znaes.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Ааа..па и ти златна рипка си бил:D
Ако може прва јас да кажам желба:svirka...сакам форумов повторно да функционира(hug)
Нова администрација, амбициозна администрација и малку поинаков дизајн на форумов. Само тоа и ќе профункционира.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Нова администрација, амбициозна администрација и малку поинаков дизајн на форумов. Само тоа и ќе профункционира.
Мислам дека главниот бос не е нешто потресен што форумов му отиде у аут, самиот гледаше како последната гарнитура владееше и банираше( како Хитлер се однесуваа)...хахаха...има уште тука еден од главните виновници...
Дизајнот е добар, нема потреба за менување...треба мамка за привлекување членови.
 
  • Like
Реакции: melpomena

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Мислам дека главниот бос не е нешто потресен што форумов му отиде у аут, самиот гледаше како последната гарнитура владееше и банираше( како Хитлер се однесуваа)...хахаха...има уште тука еден од главните виновници...
Дизајнот е добар, нема потреба за менување...треба мамка за привлекување членови.
Еве споредба зошто порано имаше активност сега не. Модераторите отвараа нови теми и беа под пуна пареа, членови се раскаруваа, се делеа банови, се дешаваше нешто и најбитното од се се отвараа квалитетни и интересни теми. Сега тоа го нема и нема никој желба за дискусија. Никој не си заминува од негде ако му било убаво.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Не е дека модераторите отвораа теми, тема може секој да си отвори и да се дискутира.
Патем @pozdrav eden topol хитлерите неколку пати прекршуваат правила поради тебе и ти даваат одново и одново шанса и ти прогледуваат низ прсти.
Едноставно е, форумите за општи дискусии не се нешто активни кај нас освен ако не се дискутираат политики. Не е тоа до никој, туку ете има посовремени алатки каде луѓе наоѓаат повеќе простор за да си кажат тоа што имаат како твитер, фејсбук и сл. И по стоти пат е овој муабет.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Еве споредба зошто порано имаше активност сега не. Модераторите отвараа нови теми и беа под пуна пареа, членови се раскаруваа, се делеа банови, се дешаваше нешто и најбитното од се се отвараа квалитетни и интересни теми. Сега тоа го нема и нема никој желба за дискусија. Никој не си заминува од негде ако му било убаво.
Не е дека модераторите отвораа теми, тема може секој да си отвори и да се дискутира.
Патем @pozdrav eden topol хитлерите неколку пати прекршуваат правила поради тебе и ти даваат одново и одново шанса и ти прогледуваат низ прсти.
Едноставно е, форумите за општи дискусии не се нешто активни кај нас освен ако не се дискутираат политики. Не е тоа до никој, туку ете има посовремени алатки каде луѓе наоѓаат повеќе простор за да си кажат тоа што имаат како твитер, фејсбук и сл. И по стоти пат е овој муабет.

Точно така душо...а тоа со прегледувањето низ прсти не ти држи вода...ќораво гледање...
Грешката сами треба да си ја признаете, форумов го заебавате...па, си знаеш и ти самиот, што ќе се повторувам.
 
  • Like
Реакции: melpomena and Pica pica