Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Каде гледаш огорченост во моите постови? Од друга страна јас гледам голема огорченост во твоите. Ама не на одреден член, туку на цел форум. Тука, таму, насекаде. Јас само се трудам таа огорченост да не се прелева во сите теми, со глупи реплики, поенти кои никаде не водат освен со полнење на виртуелно его.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Каде гледаш огорченост во моите постови? Од друга страна јас гледам голема огорченост во твоите. Ама не на одреден член, туку на цел форум. Тука, таму, насекаде. Јас само се трудам таа огорченост да не се прелева во сите теми, со глупи реплики, поенти кои никаде не водат освен со полнење на виртуелно его.

Мислам дека скроз ти е погрешно видувањето.
Ајде да ја фрлиме огорченоста на страна, за друга прилика, ајс ту ајс, да
помуабетиме за стандарната мерка е**н која е правило на сите форуми.
Каде е демократското право за слобода на говор?? Нема! Банирате корисник а не ник и тоа му доаѓа како судска пресуда на доживотна робија...зошто?
Форумиве тонат, некои се одавна заборавени, пропаѓаат..зошто да не се сменат правилата, да се сменат пресудите, судиите....Ете тоа сакав да кажам, ако се сака некој форум да живее, да се укине ригорозната казна.
тхе енд:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dorina

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Не ми се допаѓа известувањето за најпрегледани теми и најактивни членови во месецов....кога би имало барем што да се прочита, пеќи..ама вака..хммм
играчница да се врати, убаво беше човек да си игра додека духовите се врткаат и се мислат дали да пишат нешто или само ќе манијачат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dorina

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мислам дека скроз ти е погрешно видувањето.
Ајде да ја фрлиме огорченоста на страна, за друга прилика, ајс ту ајс, да
помуабетиме за стандарната мерка е**н која е правило на сите форуми.
Каде е демократското право за слобода на говор?? Нема! Банирате корисник а не ник и тоа му доаѓа како судска пресуда на доживотна робија...зошто?
Форумиве тонат, некои се одавна заборавени, пропаѓаат..зошто да не се сменат правилата, да се сменат пресудите, судиите....Ете тоа сакав да кажам, ако се сака некој форум да живее, да се укине ригорозната казна.
тхе енд:)
Форумите тонат од сосема други причини, кои имаат тенка врска со оноа што погоре го спомнав, иако тоа не се главните причини.
Доживотна робија? Робија = заробеништво + присилување на што? Секој има право да дојде тука и да замине, кога сака. Никого не присилуваме тука, така да изразот ти е нема врска.
Конкретно за твојот пример, и самата си знаеш кои се и беа и ќе бидат правилата доколку прекршуваш правила на форумот чисто за твоја лична сатисфакција. Не дека ти е прв, втор или трет пат. Ако веќе збориме за фер политика, овде на форумот.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Форумите тонат од сосема други причини, кои имаат тенка врска со оноа што погоре го спомнав, иако тоа не се главните причини.
Доживотна робија? Робија = заробеништво + присилување на што? Секој има право да дојде тука и да замине, кога сака. Никого не присилуваме тука, така да изразот ти е нема врска.
Конкретно за твојот пример, и самата си знаеш кои се и беа и ќе бидат правилата доколку прекршуваш правила на форумот чисто за твоја лична сатисфакција. Не дека ти е прв, втор или трет пат. Ако веќе збориме за фер политика, овде на форумот.
Банирањето на корисник е како пресуда, значи дека не смее да му се приближи повторно на форумот...на тоа мислев и затоа сум за нова опција, за мала измена во форумскиот правилник, т с.да се укине смртна пресуда БАН.
Ова е сепак моја идеја со која не барам да се согласат форумскиве поглавари.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Банирањето на корисник е како пресуда, значи дека не смее да му се приближи повторно на форумот...на тоа мислев и затоа сум за нова опција, за мала измена во форумскиот правилник, т с.да се укине смртна пресуда БАН.
Ова е сепак моја идеја со која не барам да се согласат форумскиве поглавари.
Смртна пресуда? Смрт на што? До толку битен ти е форумот за да санкцијата од него да ја поистоветуваш со морничав збор како смрт?
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Зависи за што,за некои треба бан за некои треба само опомена
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Мислам дека правилото што го имате ставено во подфорумот политика и... НЕМА НИКАКОВ ЕФЕКТ...ете сега, јас неможам да дадам мислење во новата тема(shake)
..а нови теми овде на форумов паѓаат ко снег во Сахара...значи, зошто да не се искористи темава!?
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Мислам дека правилото што го имате ставено во подфорумот политика и... НЕМА НИКАКОВ ЕФЕКТ...ете сега, јас неможам да дадам мислење во новата тема(shake)
..а нови теми овде на форумов паѓаат ко снег во Сахара...значи, зошто да не се искористи темава!?
Таман е правилото, на пример ги опфаќа и тие што имаат баниран профил, па дошле со нов и сакаат да пишуваат.