Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Опа батоооо..леси се врача кучи...ајде можда ќе тргне форумов, квалитетен член ви доаѓа на спас :*

Алф душо, знаеш дека те обожувам(hug)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Опа батоооо..леси се врача кучи...ајде можда ќе тргне форумов, квалитетен член ви доаѓа на спас :*

Алф душо, знаеш дека те обожувам(hug)
Би сакал конкретен и опширен одговор од тебе, сепак си најактивен член. Што се' мислиш дека би го подобрило функционирањето на форумот?
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
314
126
1,053
88
Опа батоооо..леси се врача кучи...ајде можда ќе тргне форумов, квалитетен член ви доаѓа на спас :*

Алф душо, знаеш дека те обожувам(hug)
Од време на време поминувам тука.
Гледам, уште истата постава на администратори и модератори , членови си одат, некој нови се појавуваат ,но бројноста е се помала и помала.
Време е да стават клуч и го затворат форумов. :)
 
  • Like
Реакции: melpomena

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Од време на време поминувам тука.
Гледам, уште истата постава на администратори и модератори , членови си одат, некој нови се појавуваат ,но бројноста е се помала и помала.
Време е да стават клуч и го затворат форумов. :)
Предлог од тебе како би се подобрила состојбата на форумот?
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
314
126
1,053
88
Предлог од тебе како би се подобрила состојбата на форумот?
Makedonec , неможеш со одредени промени како: промена на админи и модератори..визуелен изглед и слично да привлечеш членови и да живне форумов...не оди тоа така.
Самите членови со свој дискусии, разменување мисли, идеи, решавање проблеми , забавно катче , филозофии, поезии и сл. се тие кој го развиваат форумот.

Не ви требаат промени, ви требаат нови дискусии на секој подфорум, да се раздвижи водата. :)
 
  • Like
Реакции: Makedonec

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,740
2,355
1,123
www.crnobelo.com
Абе дечки, @pozdrav eden topol @-alf- што толку трошок ви прави форумов што сте се запнале да го затвориме?
Нешто да не плаќате одржување? Да не ви троши интернет?
Ако не ви се допаѓа, не отворајте. Остајте нè на раат нам што не ни смета.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Абе дечки, @pozdrav eden topol @-alf- што толку трошок ви прави форумов што сте се запнале да го затвориме?
Нешто да не плаќате одржување? Да не ви троши интернет?
Ако не ви се допаѓа, не отворајте. Остајте нè на раат нам што не ни смета.
Оф мори мајко, ете колку си прочитал..јас сто пати трубев дека сакам форумов да профункционира, да живне, а ти (think)
Жално е дека се гледа некое место каде што ти било убаво да биде опустошено, никој да не сака да дојде и да шкртне нешто, ете. во име на старо познанство и др...поради таа глетка сме кажале да го затворите форумов, значи од емоционални причини( да не претерувам и јас малку)(think)..хмм

Форумов за да профункционира му требаат луѓе од различен карактер, нови теми...зашто барате само квалитетни теми, па се е кажано, треба на еден добар пост да оставите 10 тролања, не треба одма да бришете, не треба да банирате, да бркате....
 

-alf-

Староседелец
28 август 2015
314
126
1,053
88
Абе дечки, @pozdrav eden topol @-alf- што толку трошок ви прави форумов што сте се запнале да го затвориме?
Нешто да не плаќате одржување? Да не ви троши интернет?
Ако не ви се допаѓа, не отворајте. Остајте нè на раат нам што не ни смета.
Ти па одма ножот.:nah
Се гледа дека не си трговец, мораш малку политички да постапуваш.
Секој член е добродојден...;)
 
  • Like
Реакции: melpomena

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Ти па одма ножот.:nah
Се гледа дека не си трговец, мораш малку политички да постапуваш.
Секој член е добродојден...;)
Очигледно е дека некој треба да им отвори тема за гостопримство, љубезност и др...не поднесуваат провокации, одма рипаат...(а не знаат дека некој обожава да се расправа);)