1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Jackal, 13 февруари 2012.

 1. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,079
  Допаѓања:
  788
  Не е дуел кога ќе демантираш одредено тврдење и личноста ќе си продолжи да го тврди истото. Тоа е клеветење и ширење лаги. Ако ти си сеирџија и ти е интересно да читаш расправии на форум, тоа е твој проблем. Прашањето е јасно, дали форумов има механизам да спречи ситуација каде ќе биде искористен за ширење клевети и лаги.
   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345

  Е арно де..а како ти ќе докажеш дека тоа не се вистини, туку лажни клеветења?
   
 3. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,079
  Допаѓања:
  788
  Тој што изнесува тврдење или обвинување е должен да го докаже а не тој на кого се однесува. Слабо со логика нешто а?
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Логика..хмм, што беше тоа
  ..тупиш веќе знаеш:^)
   
 5. Abraxas

  Abraxas Староседелец

  Зачленет на:
  10 јануари 2013
  Мислења:
  1,079
  Допаѓања:
  788
  Епа оди на теми кај што не се бара логика, нема да тупат таму можеби.
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Секое мислење кое го чувствуваш како навреда пријави го, ќе биде разгледано.
   
  На Abraxas и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Тоа наркоман нели се однесуваше на Марадона?

  Дадено е на знаење на членот да престане со употреба на таков речник и да почне да се однесува како што доликува на возрасна особа.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Ne sum bas vo tek, sto ima moeto mislenje so snegulka?
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Па сите си одат као нешто увреџени, снегулки кои се топат :kafe или као немаат време (освен за чекирање на секои 5мин. на ФБ, Твитер или Инстаграм или пишување на некој друг форум итн. не дека нешто као го намалиле значајно времето кое го минуваат на нет или Јутјуб пак играње игрици на ПЦ) како да живне форум кога скоро сите се на штрек да не случајно биднат увреџени, ко оние спринтери на 100м коа се на стартна линија.
  Е сега ок, имало и ќе има и стварно увреди, но може да се извинат луѓе едни кон други, да се помират и тоа е тоа, зошто да не, секому може да се случи да употреби груб збор или поим на кој не му е место, за жал, сепак зад никовите и аватарите стојат живи луѓе кои можат да погрешат.

  Не знам за тебе, ама што имам слушано од луѓе дека им досадило нет, не им верувам баш, стварта е во тоа која платформа ја претпочита човек, мене оваа ми е најдобра, ФБ ми е срам што во меѓувреме станав присутен на тоа срање од мрежа, малку сите турци, малку силом прилика, има стабилен чат ако ништо друго, а Твитер...имам доволно самопоштовање да не одам на тоа орвелијанско ѓубре од мрежа.

  Не гледам рационална причина зошто повторно форумов не би заживеал.
  Ирационални, има многу :)
   
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Фала на образложење,се согласувсм ама пак не разбрав јасно шо има врскс мојот пост со снегулката.
  Можеше да си подиректен ама океј.

  Околу увреџените...еден да е увреџен,двајца,десет..па ради тоа не стивнува форум оти нели еден оди друг доаѓа,овде се работи за нешто друго.

  Ај да бидам и малку подиректна,Лејди Блу го водеше едно време форумот а исто имаше и фб и триста чуда ама форумот имсше дискусии.Лечење комплекси никој денес не дозволува,тоа кој си има таква макс нека си ја остави дома.
   

Сподели: