Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Фала на образложење,се согласувсм ама пак не разбрав јасно шо има врскс мојот пост со снегулката.
Можеше да си подиректен ама океј.

Околу увреџените...еден да е увреџен,двајца,десет..па ради тоа не стивнува форум оти нели еден оди друг доаѓа,овде се работи за нешто друго.

Ај да бидам и малку подиректна,Лејди Блу го водеше едно време форумот а исто имаше и фб и триста чуда ама форумот имсше дискусии.Лечење комплекси никој денес не дозволува,тоа кој си има таква макс нека си ја остави дома.

На што мислиш поточно под лечење комплекси, на модератори и админи и казни нешто? Не знам таа Лејди Блу што и како, одамна ја нема, имаше колку што паметам добри постови, ама како и многу други си замина.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Незнаев каде да го поставам мислењето, ако треба преместете ми го. За џабе пишувам на форумов, кога сите се правите како да не постојам. Ме игнорирате. Како се однесувате спрема новите членови? И јас ќе ве игнорирам вас отсега.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
135
1,053
Ме иритира што кога сакам да избришам збор или реченица , морам се тоа буква по буква (punch) под итно да го исправите тоа , за никаде е направен форумот . Кога се зачленив пред 4 години беше многу подобар од сега . Членувам на уште еден форум и гледам таму се трудат што пофункционален и побрз да е форумот , тука како да гледате да го успорите (facepalm) навистина непотребна опција е после секоја избришана буква да се губи тастатурата .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Пинг на темава.
Давајте предлози да го размрдаме форумов, да размрдаме прстите сега, кога следат студени денови, а можеби и забрани за движење. :D
Башка имаме и убав, нов скин.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and ipopovski

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Пинг на темава.
Давајте предлози да го размрдаме форумов, да размрдаме прстите сега, кога следат студени денови, а можеби и забрани за движење. :D
Башка имаме и убав, нов скин.

Најпопуларни се темите каде што има остра спротиставеност, пример за гејој или политички партии или вегани вс. омнивори, атеисти вс. верници, тие теми ќе ги размрдам да средам со нетов, на ништо не личи конекцијава, од понеделник ќе сределе па тогаш ќе видам кои беа и каде беа темите, знам дека имаше такви.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf- and Electra

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,345
3,038
1,133
Me nervira sto ikonceto za poraki NE mozam da go najdam so noviot dizajn na forumot I site mi se izbrisani avtomatski.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Me nervira sto ikonceto za poraki NE mozam da go najdam so noviot dizajn na forumot I site mi se izbrisani avtomatski.
Претпоставувам зборуваш за од мобилен.
IMG_20201017_230007.jpg
Кликни прво на менито одбележано со 1 (трите цртки), па потоа стисни кајшто е заокружено, тоа се пораките, до него (ѕвончето) се известувањата.
Ако немаш нови пораки, нема да се покажат, но сите пораки ти стојат ако стиснеш на "Прикажи ги сите". :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,345
3,038
1,133
Претпоставувам зборуваш за од мобилен.
Отвори ја прикачената датотека 34516
Кликни прво на менито одбележано со 1 (трите цртки), па потоа стисни кајшто е заокружено, тоа се пораките, до него (ѕвончето) се известувањата.
Ако немаш нови пораки, нема да се покажат, но сите пораки ти стојат ако стиснеш на "Прикажи ги сите". :)
Ti blagodaram za pomosta,uspeav.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra