Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Мене па баш ми е убав овој нов дизајн.
Малку ја скрши монотоноста на форумот, добро би било кога би било достапно и во темна верзија но па и вака не е лошо.

За да се привлечат нови членови и за да се задржат старите потребно е да се направи некоја промена, па и да не е својствена за форумот, а привлечна за луѓето.
Еве размислете малку facebook како социјална мрежа пред да го воведе чатот не беше ништо повеќе од другите социјални мрежи што тогаш се користеа, со воведување на чатот како и понатамошно подобрување на веб страната, се искачи на многу висока позиција.

Да не ме разберете погрешно, не ми е зборот да воведете чат туку да размислите малку што би можело да биде тоа што би било привлечно за луѓето, а да може да се вметне во форумот.

Ако ете не можете да дојдете до некоја идеја, направете една анкета и пуштете ја по социјалните мрежи па самите луѓе ќе кажат што е тоа што би ги привлекло и што е тоа што би ги задржало кај форумите. :)
Тоа би било најдобро да се направи анкета која ќе биде поставена на сајтот Црнобело, каде и повеќе ќе се дознае за цб форумот. Мое мислење е тоа, за повеќе @ipopovski :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Убаво би било да има едно катче за повозрасни членови, каде нема да доаѓаат млади и да прашуваат работи за кои на нас постарите(вампири) ќе ни биде банално да одговараме:cool:
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
791
1,133
41
www.oto-mk.net
Дали форумов има некакви етички кодекси каде клеветењето и ширењето лаги со цел да се удри по нечиј углед се санкционира на некаков начин?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Дали форумов има некакви етички кодекси каде клеветењето и ширењето лаги со цел да се удри по нечиј углед се санкционира на некаков начин?
Баш ме занима, кој кого клевети.....и што сатисфакција ќе имаш ако било кој биде санкциониран?
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
791
1,133
41
www.oto-mk.net
Баш ме занима, кој кого клевети.....и што сатисфакција ќе имаш ако било кој биде санкциониран?
Дали тебе би ти било сеедно некој да те етикетира како наркоман и секташ?
Не ми треба никаква посебна сатисфакција, само ме интересира дали форумов има механизам за да спречи некој да го претвори во алатка за ширење клевети и лаги.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Дали тебе би ти било сеедно некој да те етикетира како наркоман и секташ?
Не ми треба никаква посебна сатисфакција, само ме интересира дали форумов има механизам за да спречи некој да го претвори во алатка за ширење клевети и лаги.
Јас не прочитав дека некој тебе ЛИЧНО, со такви зборови ти се обратил...а и не можеш цел интернет да го окривиш оти каде и да отвориш за телема или за АК,
ќе прочиташ такви епитети за тој човек, разни коментари и етикетирања...но затоа нели вие сте тука за да демантирате такви мислења....штета е што луѓево сме такви никакви, повеќе не занимаат негативностите, клеветите, отколку правата вистина.
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
791
1,133
41
www.oto-mk.net
Јас не прочитав дека некој тебе ЛИЧНО, со такви зборови ти се обратил...а и не можеш цел интернет да го окривиш оти каде и да отвориш за телема или за АК,
ќе прочиташ такви епитети за тој човек, разни коментари и етикетирања...но затоа нели вие сте тука за да демантирате такви мислења....штета е што луѓево сме такви никакви, повеќе не занимаат негативностите, клеветите, отколку правата вистина.
Прашањето не се однесува на цел интернет, се однесува на форумов. Ако си компетентна да одговараш во име на овој форум, повели, во спротивно има други теми каде може да се дискутира.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Прашањето не се однесува на цел интернет, се однесува на форумов. Ако си компетентна да одговараш во име на овој форум, повели, во спротивно има други теми каде може да се дискутира.
Па, види вака...како редовен гостин на овој напуштен форум, ќе си земам за право да изигравам компетентна особа за одговор(не оти има некој друг)...но чему толкава врева..бадијала жештење, научени сме одамна на такви дуели меѓу тебе, Хепта и алф..ништо ново...
 

Abraxas

Староседелец
10 јануари 2013
1,094
791
1,133
41
www.oto-mk.net
Дали форумов има некакви етички кодекси каде клеветењето и ширењето лаги со цел да се удри по нечиј углед се санкционира на некаков начин?
@ipopovski претпоставувам дека ти си компетентен за прашањево?