Прашања и помош околу мобилни телефони | Црнобело Форум

Прашања и помош околу мобилни телефони

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,276
9,119
1,683
Налетав на Samsung GT-S3200 Monte Bar....Шо пари се полначите ко за него?
 

Andrej4e

Нов член
25 мај 2013
22
5
3
24
Може нешто да ми кажете за Galaxy S2 Plus. Ако го имате ве молам кажете како со него, добар ли е ова - тоа.
 

Вокерка

Истакнат Член
2 август 2012
2
0
101
На Samsung Galaxy Fame играм Subway Surfers и Temple Run 2. Но, на првата не можам да го видам менито на играта, бидејќи ликот левитира наоколу и ми го покрива, а на втората лежи место да трча, така што веројатно играм Temple Sleep варијанта. :rofl Патем, Temple Run кецот си функционира нормално.

Еве screenshots од двете игри:

На видеово, баш овие игри на истиот телефон се како што треба.

Има начин да го средам ова?
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
Има начин да го средам ова?
Гледам никој ништо не ти одговорил.. да пробаш со мастер ресет и да избришеш кеш меморијата да не имаш нешто ко вирус па да ти прави така...
Пробај со ресет и извади ја мемориската картица, инсталирај ги игрите без нејзе (значи на меморија од телефонот нормално :D ) ако не ти ги пушти најнормално според мене имаш нешто што ти кочи графика во мемориската... друго незнам што да ти кажам. пиши што си направила
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
32
Скопје
некој да сподели искуство со купување на телефон од препродавачине на бит пазар. Имено се нудат телефони копии на оригиналите ама кој ги прави и дали се квалитетни кој знае :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
некој да сподели искуство со купување на телефон од препродавачине на бит пазар. Имено се нудат телефони копии на оригиналите ама кој ги прави и дали се квалитетни кој знае :)

Бит пазар е последно место од каде би сакал да земеш телефон, верувај. Тројца другари пред година ипол земаа и за месец дена почнаа да им откажуваат (кој батеријата му се празнеше секој ден, снемуваше мрежа, откажаа тач сензорите и сл.). Јас не би препорачал такво нешто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Viktor k

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,653
1,683
Normandy
некој да сподели искуство со купување на телефон од препродавачине на бит пазар. Имено се нудат телефони копии на оригиналите ама кој ги прави и дали се квалитетни кој знае :)

Ако планираш да зимаш кинески копии, би ти препоеачал да ја баталиш таа идеја. Подобро земи си некој телефон со помалку карактеристики но да трае- да имаш подолговременска полза од него, отколку да земеш некоја кинеска копија и за месец два, да мораш да се вратиш на старото.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k