Прашања и помош околу мобилни телефони | Црнобело Форум

Прашања и помош околу мобилни телефони

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,276
9,119
1,683
Никогаш немам ништо инсталирано, ниту пак имам сменето кабел. До пред 3-4 дена се беше океј. Исто така, не е до приклучокот од лаптопот бидејќи муасот нормално функционира кога ќе го приклучам.
damn. јас сличен проблем имав со иксперијата и се реши со преинсталација на софтверот, а потоа и друг кабел (од алкател, кој е компатибилен со тој од xperia)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Ај бидејќи врска си немам од телефони, ми треба помош да одберам меѓу Nexus 5 или Galaxy s4? И зашто да го одберам едниот а не другиот? :)
 

Lariela

Нов член
13 јули 2014
3
0
1
Треба да изберам меѓу ZTE Blade Q, Alcatel C7, Huawei Y530 ili Samsung Galaxy Trend Plus, но не можам да одлучам.
Што мислите, кој е најдобар?
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
89
Треба да изберам меѓу ZTE Blade Q, Alcatel C7, Huawei Y530 ili Samsung Galaxy Trend Plus, но не можам да одлучам.
Што мислите, кој е најдобар?
Колку што можам да приметам според изборот на телефони,понудата е од ОНЕ,
како мој предлог од ZTE одберете го Blade L2 иста цена како blade Q има.
Huawei Y530 е добар,но има послаба работна меморија од ZTE.
Додека Alcatelot C7 нема многу разлика од ZTE L2,пресудно највероватно ќе биде изгледот,па што и да одберете,нема да погрешите.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lariela and Prashina

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Не инсталирам сешто.
Искрено, не. Јас си користам ипак AVG, има Anti theft и доколку некој го земе телефонот, го фотографира и ја праќа сликата на мејл. Исто има и Remote lock, односно ако приметиш дека ти го нема телефонот, земаш друг, праќаш одредена порака и никој не може да го користи телефонот.