Прашања и помош околу мобилни телефони | Црнобело Форум

Прашања и помош околу мобилни телефони

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Кажете ми нешто повеќе за Samsung s5 сакам да го земам наскоро, но претходно размислував за iphone 6 но не се слуша убаво.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
808
1,133
Skopje
@Natenceto добар е samsung s5 али iphone 6 си е посебна приказна ,зависи тебе за што ти е, али кога јас би зимал ,iphone 6 ч)
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
Прашање малку постручно во врска со мобилниве.
- Доколку купен мобилен од VIP (ZTE Blade III) се направи upgrade на софтверот кој е симнат од официјалната страна на ZTE
но го пишува операторот ONE а не VIP дали ќе се случи некаква грешка со мрежата или нешто друго или ке си работи безпрекорно?
( доколку прашањето не е за оваа тема преместете го.)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
808
1,133
Skopje
Да не случајно некој има за продавање НОКИА 8800 и која цена ??
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Имам LG L4 II и од вчера почна да се ресетира сам телефонот, работам нешто на него и се ресетира. И да не работам па се гасе. Имал некој ваков сличен проблем или што да направам?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Имам LG L4 II и од вчера почна да се ресетира сам телефонот, работам нешто на него и се ресетира. И да не работам па се гасе. Имал некој ваков сличен проблем или што да направам?
Познавам најмалку 6 души што го имаат овој проблем. Јас имам Galaxy S4 и кога го носеше сестра ми, истиот проблем го имаше. Смени батерија, и се е во ред. Исто и на девојка ми сестрата. И се ресетираше телефонот на секој саат-два. Отиде батерија да и сменат, и како нов е сега.