1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прашања и помош околу мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Gabriela, 19 февруари 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Сакам да прашам каква е процедурата за декодирање iphone 6 ,односно како функционира тоа и на кој начин се прави,што се е потребно за да се направи сето тоа,едноставно каков е начинот да се декодира,општо е тоа за сите телефони но во случајов конкретно за iphone 6 ?

  Благодариме :cool:
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Сакаш да направиш да прима картици од сите оператори или jailbreak?
  Првото е обично декодирање, се трга заштитата од операторот за други сим картици. Jailbreaking трга заштита од iOS да може да инсталираш надворешни апликации. Однеси во сервис сигурно ќе ти средат само објасни им што сакаш да направат.
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Да ,купен е од T-mobile,тоа знам да дека има заштита и се пробива истата за да во случајов ми функционира на one-vip,зборот ми беше што треба се за да се декодира односно што програма треба,дали може од дома тоа некако,како функционира сето тоа и што е потребно да имаш
   
 4. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Оди во т-мобиле и побарај да ти го отклучат, ќе ти дадат код за мрежа го пишуваш и тоа е тоа

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Чекај телефонот е година дена стар,уште е под гаранција,во t-mobile туку така ќе ми дадат код и ќе ми отклучат за да јас ставам картица на вип ?
   
 6. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Пробај си , мене ми даоа.. ако го декодираш губиш гаранција. Доколку не ти дадат код однеси го во сервис кај што ти е гаранцијата за да ја задржиш.

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 7. littleprincess

  littleprincess Нов член

  Зачленет на:
  27 февруари 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj znae karakteristiki za ovoj telefon
  MOTO COVER STYLE CAP CHARC
   
 8. ИванСкМкд

  ИванСкМкд Нов член

  Зачленет на:
  9 јануари 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Потребна ми е батерија за смартфон: KB365261A 2200mAh или најблиска/најслична.
  Дали некој знае каде точно може во Скопје (или било каде) да се најде и која е цената (отприлика)?
   

Сподели: