Прашања и помош околу мобилни телефони | Црнобело Форум

Прашања и помош околу мобилни телефони

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Сакам да прашам каква е процедурата за декодирање iphone 6 ,односно како функционира тоа и на кој начин се прави,што се е потребно за да се направи сето тоа,едноставно каков е начинот да се декодира,општо е тоа за сите телефони но во случајов конкретно за iphone 6 ?

Благодариме :cool:
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,447
9,155
1,683
Кушкундалево
Сакаш да направиш да прима картици од сите оператори или jailbreak?
Првото е обично декодирање, се трга заштитата од операторот за други сим картици. Jailbreaking трга заштита од iOS да може да инсталираш надворешни апликации. Однеси во сервис сигурно ќе ти средат само објасни им што сакаш да направат.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Да ,купен е од T-mobile,тоа знам да дека има заштита и се пробива истата за да во случајов ми функционира на one-vip,зборот ми беше што треба се за да се декодира односно што програма треба,дали може од дома тоа некако,како функционира сето тоа и што е потребно да имаш
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
Да ,купен е од T-mobile,тоа знам да дека има заштита и се пробива истата за да во случајов ми функционира на one-vip,зборот ми беше што треба се за да се декодира односно што програма треба,дали може од дома тоа некако,како функционира сето тоа и што е потребно да имаш
Оди во т-мобиле и побарај да ти го отклучат, ќе ти дадат код за мрежа го пишуваш и тоа е тоа

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Чекај телефонот е година дена стар,уште е под гаранција,во t-mobile туку така ќе ми дадат код и ќе ми отклучат за да јас ставам картица на вип ?
 

Ристо од Драчево

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
Чекај телефонот е година дена стар,уште е под гаранција,во t-mobile туку така ќе ми дадат код и ќе ми отклучат за да јас ставам картица на вип ?
Пробај си , мене ми даоа.. ако го декодираш губиш гаранција. Доколку не ти дадат код однеси го во сервис кај што ти е гаранцијата за да ја задржиш.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

ИванСкМкд

Нов член
9 јануари 2019
1
0
1
42
Потребна ми е батерија за смартфон: KB365261A 2200mAh или најблиска/најслична.
Дали некој знае каде точно може во Скопје (или било каде) да се најде и која е цената (отприлика)?