Прашања и помош околу мобилни телефони | Црнобело Форум

Прашања и помош околу мобилни телефони

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Познавам најмалку 6 души што го имаат овој проблем. Јас имам Galaxy S4 и кога го носеше сестра ми, истиот проблем го имаше. Смени батерија, и се е во ред. Исто и на девојка ми сестрата. И се ресетираше телефонот на секој саат-два. Отиде батерија да и сменат, и како нов е сега.
А ако го пратам на сервисирање? Ми важи уште гаранцијата.
 

fighter

Староседелец
22 февруари 2012
26
27
613
Дечки имам Alcatel OneTouch Idol две години и пред некој ден на 3 пати ми замрзна екранот и не сакаше ништо да функционира и ме даваше како исклучен. Два од трите пати се рестартира сам одма додека еднаш му требаше околу 5 мин за да се рестартира. Пошто ми е помината гаранцијата да побарам некое мислење ако знае некој што би можело да е проблемот. Фала ви
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,689
3,869
1,183
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=3017&pid=37694

го има ли некој телефонов да ми каже како е задоволен или има слушнато нешто? Го гледам некое времеи има добри перформанси.
Беше пофалуван во перформанси, но не и во батерија. Ако користиш интернет почесто, ќе имаш брз телефон, но батеријата нема да ти држи којзнае колку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

tviterdjija

Нов член
19 ноември 2014
6
0
1
22
Ми падна телефонот и има многу мала светлина се изгуби наеднаш светлината...знае ли некој дали се прави тоа или не ?:|:|:|
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Lg Magna
Samsung Grand Prime
LG Leon
Samsung Core II
Samsung Core Prime
LG Spirit

Што е најдобро од ова?

Што барам од тел. - лесна компатибилност
- Софтверот да ме држи подолго од 2 години, а не со следниот апдејт да не можам ништо да правам
- добродржеча батерија
- Ако има камера, да има и лед-лампа. (Камерата не ми е најбитна
- budget acceptable. (до кај 11 тисуќи)

Пост пејд пакети не доаѓаат во никаков предвид.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,689
3,869
1,183
Само предлог, не им ја знам цената. Galaxy Grand Prime или LG Spirit. Другите ги баталив поради големиот екран, ама мал капацитет на батерија. Башка гледам секогаш да е Snapdragon chipset (прогласен за најдобар и најиздржлив чипсет за мобилни).

Е сеа .. Кај самсунг имаш 5 инчи со 2600 mAh батерија, али резолуција ко стар дедо да буљи у телефонот и фала кyрцу да се радува дека може да ги види бројките и буквите.
Овој другиов, Спиритов, има 4.7 инчи со 2100 mAh батерија, ама резолуција прифатлива, средна, накај ситна големина. Ако немаш проблеми со вид, и сакаш поголема распределеност на иконите, топло препорачувам.
Искрено не сум имал искуство со ни еден од двата, само знам Samsung > LG. Бар така беа, не знам у последниве 365 дена какви се промените.
Имаат исти процесори и исти графички. Другото останува на тебе да си одбериш. Самсунгов има 4.4 андроид, ЛГто има 5.0.2.

Ова цело само лично мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Saladin