1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Прашања и помош околу мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Gabriela, 19 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  А ако го пратам на сервисирање? Ми важи уште гаранцијата.
   
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Ти важи. Ќе го добиеш назад некаде за 2 недели.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Му направив фабрички ресет и еве го работи.
   
 4. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Нема за долго :)
   
 5. fighter

  fighter Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  27
  Дечки имам Alcatel OneTouch Idol две години и пред некој ден на 3 пати ми замрзна екранот и не сакаше ништо да функционира и ме даваше како исклучен. Два од трите пати се рестартира сам одма додека еднаш му требаше околу 5 мин за да се рестартира. Пошто ми е помината гаранцијата да побарам некое мислење ако знае некој што би можело да е проблемот. Фала ви
   
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Беше пофалуван во перформанси, но не и во батерија. Ако користиш интернет почесто, ќе имаш брз телефон, но батеријата нема да ти држи којзнае колку.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tviterdjija

  tviterdjija Нов член

  Зачленет на:
  19 ноември 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Ми падна телефонот и има многу мала светлина се изгуби наеднаш светлината...знае ли некој дали се прави тоа или не ?:|:|:|
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Lg Magna
  Samsung Grand Prime
  LG Leon
  Samsung Core II
  Samsung Core Prime
  LG Spirit

  Што е најдобро од ова?

  Што барам од тел. - лесна компатибилност
  - Софтверот да ме држи подолго од 2 години, а не со следниот апдејт да не можам ништо да правам
  - добродржеча батерија
  - Ако има камера, да има и лед-лампа. (Камерата не ми е најбитна
  - budget acceptable. (до кај 11 тисуќи)

  Пост пејд пакети не доаѓаат во никаков предвид.
   
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Само предлог, не им ја знам цената. Galaxy Grand Prime или LG Spirit. Другите ги баталив поради големиот екран, ама мал капацитет на батерија. Башка гледам секогаш да е Snapdragon chipset (прогласен за најдобар и најиздржлив чипсет за мобилни).

  Е сеа .. Кај самсунг имаш 5 инчи со 2600 mAh батерија, али резолуција ко стар дедо да буљи у телефонот и фала кyрцу да се радува дека може да ги види бројките и буквите.
  Овој другиов, Спиритов, има 4.7 инчи со 2100 mAh батерија, ама резолуција прифатлива, средна, накај ситна големина. Ако немаш проблеми со вид, и сакаш поголема распределеност на иконите, топло препорачувам.
  Искрено не сум имал искуство со ни еден од двата, само знам Samsung > LG. Бар така беа, не знам у последниве 365 дена какви се промените.
  Имаат исти процесори и исти графички. Другото останува на тебе да си одбериш. Самсунгов има 4.4 андроид, ЛГто има 5.0.2.

  Ова цело само лично мислење.
   
  На Lena и Saladin им се допаѓа ова.

Сподели: