Прашања и помош околу мобилни телефони

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Тоа се две работи
софтер или
проблем со батерија како и да се мора да се провери
значи неможе со сигурност да се каже се додека не се провери телефонот
Или фабричка грешка, што неретко се случува затоа што претежно се` што доаѓа тука е Made in PRC
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k

Самовила

Полноправен Член
6 април 2013
48
33
18
Или фабричка грешка, што неретко се случува затоа што претежно се` што доаѓа тука е Made in PRC
Да многу зависи и серијата на телефоните....сепак да бидеме фер нема некој квалитет кога е за наш пазар...жално но вистинито:(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k

Vladus

Истакнат Член
12 јануари 2013
37
6
108
Под сенката на врбите
Имам HTC One X пред месец дена го паднав во вода, пробав да го сушам ама изгледа малку закаснив :( е сега, телефонот си звони се слуса тон може да те бараат и се останато, значи се останато си функционира како што треба само што на дисплејот не покажува ништо (не реагира воопшто). Па некој од сервисериве на форумов што се разбираат повеќе :) ако сака да ми каже дали има шанса да има и нешто друго зезнато или само дисплејот ќе е?? ФАЛА
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Sony xperia miro цел телефон го свртев и никако неможам да најдам како да испратам песна по bluetooth ?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Sony xperia miro цел телефон го свртев и никако неможам да најдам како да испратам песна по bluetooth ?
Инсталирај ја апликацијава.
Со таа апликација можеш да видиш се што имаш на телефонот по фолдери. Ќе го најдиш фолдерот со музика.
CUyvhmv.png


Кликнуваш на песната и држиш подолго. Се појавува вака:
a0UfDjf.png


Одиш на share. Потоа се отвора вака:
RPLuguM.png


Потоа бара да го вклучиш bluetooth-от, и да се поврзиш со некој уред.

Епа пробај да го свртес обратно и мозе ке проработи ххахахахаахаха :rofl
Ха Ха Ха. Ова не е подфорум за хумор. Пријавено мислење. Ако не можеш да помогнеш, не одмагај.
 

SanjaP

Полноправен Член
25 март 2013
31
8
8
34
Здраво, ако може малце помош имам iPhone 4S мобилен телефон но неможам да користам 3G интернет од VIP на него.Дали треба да се намести нешто за да можам да користам интернет?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
111
84
328
28
Здраво...Имам sony ericsson xperia x8 и тој има android 2.1 . Моето прашање е зошто неможам ништо да инсталирам на него, ми вели дека немам меморија во телефонот, а апликациите од телефонот незнам да ги префрлам на мемориска, помош?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Здраво...Имам sony ericsson xperia x8 и тој има android 2.1 . Моето прашање е зошто неможам ништо да инсталирам на него, ми вели дека немам меморија во телефонот, а апликациите од телефонот незнам да ги префрлам на мемориска, помош?
Здраво...Имам sony ericsson xperia x8 и тој има android 2.1 . Моето прашање е зошто неможам ништо да инсталирам на него, ми вели дека немам меморија во телефонот, а апликациите од телефонот незнам да ги префрлам на мемориска, помош?
си пробал со ова?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Морам да си кажам дека си имам голема мака со телефончето :(
lg-optimusME-side.jpg

Преку ноќ престана да дозволува да си инсталирам работички :(
Денес сакав да инсталирам Audiko за рингтонови што е она, и ми покажува вака „Error: Couldn't instal on USB strage or SD card"
Јас мислев дека се работи за тоа дека немам меморија. Не е до тоа, проверив си имам скоро гига слободни...
Ако знае некој да ми помогне ќе ми биде мило.