По што ќе ја паметам годинава која привршува како и моите планови за следната

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Ќе ја памтам во секој случај ама оваа година беше посебно убава за разлика од некои други. Почна убаво, со љубов и среќа, продолжи со малку разочарувања пошто ме убија од паѓање за возачка и се откажав на крај, па завршив магистратура иако немав желба, па отидов на одмор (последен со дада ми пред да се омажиме најверојатно) и најубаво си поминав, па малце нервози по дома за да резултира со селење кај дечко ми (10000 пати идење ск-бт за да се допреселам) што испадна супер за мене, па пак нервози пошто не правам муабет со мајка ми, па помирување со фактот дека никогаш и нема да правам муабет со мајка ми (што и не беше толку страшно, напротив мене ми е поубаво да не зборам) па средување во новата дома, малце мајстори и нервози ама ако и на крај надеж дека наредната година ќе се вработам конечно (мада чисто сумљам пошто која будала ќе ти вработи скопјанка во битола :( ) и ќе се верам, омажам па ќе имам повеќе за фалење :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Почетокот на годинава не ми остави некој којзнае каков впечаток, не ми се случи ништо "посебно" за да го памтам, освен роденденот во Март кој ми беше еден од најубавите родендени во мојот живот : )
ќе го памтам Јуни тогаш си ја добив стипендијата и цело лето уживав :igraодмори, шетање наваму натаму...летото го искористив максимално оваа год и не ми е мака важно уживав.

За разлика од првата половина од 2012, втората беше и е далеку побурна :D има да ја памтам цел живот, јес да и по некои лоши работи, али се трудам да ги потиснам нив : ) најмногу ќе го памтам крајот на оваа година по тоа што запознав една нова личност во мојот живот за која и не сонував дека може да биде дел од моето секојдневие...али сепак стана дел и тоа голем...оваа личност многу ми значи и ќе ја памтам цел живот :)

Сума сумарум, солидна година : )
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Беше ова година која како што ми донесе радости, така ми донесе и несреќа и тага. Но, сепак..се трудам да го запамтам само најдоброто од неа иако понекогаш лошото знае да те изгори до срце.

Ќе почнам од роденденот кој една единствена личност ми го направи незаборавен и ми покажа дека оние кои навистина те сакаат ќе те сакаат таков каков што си.
По прекрасните мигови минати низ Хрватска со моите играорци и настапот во најголемата сала во која досега сум настапила. Таа трема, таа еуфорија, чукањето на срцето. Едноставо незаборавно.
По карикатурата што ја добив од нив како поклон.
По смртта на вујко ми кој претерано многу ми недостасува.
По летниот одмор и бескрајно среќните утра кои ги доживеав тогаш.
По многубројните проблеми кои ни се испречија на патот, како и напорите кои ги правевме со моите за да ги решиме најдобро што можеме.
Ќе го памтам него-кој ми беше и ми е поддршка во секое време. Без него и оваа година не би била таква каква што беше. И јас не би била таква каква што сум.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Има за паметење но не нешто премногу..
Годината ќе ја паметам по неколку нови луѓе кои ги запознав и влегоа во мојот живот
по тоа што ги запознав JaMi и 4FUN :D откачени и забегани, кои морам да ги видам во најскоро време
по летниот одмор кој беше незаборавен, по фустанот нов кој го шијам за нова година :giggle
по тоа што многу почнав да пеам на караоке последните месеци, и по уште нешто ама за тоа понатаму :sram
и по тоа што цела година се отепав од одење по свадби..

Фала пријатно , толку
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
По многуте оргазми и незаборавните секс лудувања. :giggle
А сега сериозно. По промената на местото на живеење, по исцрпувачката работа, првиот дел од годината физички, сега веќе интелектуално. По либето и неговата неуморлива потреба од мене. И јас од него.
Груб редослед на настаните:

8 - март- пица и либе под рака, многу пиење и светкав детал.
Велики четврток (месец април, пред Велигден) - длабока интимна исповед.
9 мај - заминување од родното глуварче (место на живеење и преминување во фаза преживарство).
септември - стабилизација и немање на слободно време.
декември - прилично слободно време, без разбирање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Беше ова година која како што ми донесе радости, така ми донесе и несреќа и тага. Но, сепак..се трудам да го запамтам само најдоброто од неа иако понекогаш лошото знае да те изгори до срце.

Ќе почнам од роденденот кој една единствена личност ми го направи незаборавен и ми покажа дека оние кои навистина те сакаат ќе те сакаат таков каков што си.
По прекрасните мигови минати низ Хрватска со моите играорци и настапот во најголемата сала во која досега сум настапила. Таа трема, таа еуфорија, чукањето на срцето. Едноставо незаборавно.
По карикатурата што ја добив од нив како поклон.
По смртта на вујко ми кој претерано многу ми недостасува.
По летниот одмор и бескрајно среќните утра кои ги доживеав тогаш.
По многубројните проблеми кои ни се испречија на патот, како и напорите кои ги правевме со моите за да ги решиме најдобро што можеме.
Ќе го памтам него-кој ми беше и ми е поддршка во секое време. Без него и оваа година не би била таква каква што беше. И јас не би била таква каква што сум.

Кај сум јас овде во комбинација, м? На пример што полни 5 пати се видовме годинава со тебе и љубениот твој, те во Скопје, те во Прилеп? Е затоа нема ни јас тебе да те спомнам! :giggle

А инаку, јас мојата ќе ја помнам по (хронолошки подредено):

Најубавата новогодишна ноќ во животот (со тогашната љубена);
Ракометното првенство во Србија, петтото место и срцепарателниот пораз од Данска во последната секунда (која потоа стана и шампион);
Неделата помината на интернационален семинар во Штип, седум дена полни љубов, ултра-жешки страсти, но тука се случи и мојата прва, најлоша, и се надевам единствена vodka-story во животот;
Заебаниот крај на најдолгата, тригодишна врска (со веќе споменатата партнерка), во април;
Факултетската диплома;
Фантастичната дружба на Пивофест, три прекрасни дена;
Летните понеделнички Хавана-свирки... Priceless!
9-11 октомври... Тежок лапсус на приватно поле;
Неколкуте конференции и семинари каде се појавив како толкувач/преведувач. Истовремено и неколку признанија, пофалници и сертификати за различни достигнувања и придонеси (се ориентирам и пред, и по Пивофестот за ова);
Стекнато прекрасно пријателство кое интензивно го одржувам со пријателка со италијанско-англиско потекло;
Една прекрасна саботна вечер во Т-клуб со многу драга личност во мојот живот;
И заклучно вечерва, поздравување со братучед ми кој утре заминува на едногодишни пост-дипломски студии во Лондон... Ќе ми недостасува. :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Mila Kunis

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
По тоа што станав член во невладина организација и по тоа што за прв пат станав тетка
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Годинава ќе ја паметам по 3498492382948239 награди што зедов, колку никогаш во животот.. ќе ја паметам исто така и како кобна бидејќи ми почина другар :(
и ќе ја паметам по тоа што ми влеа нова надеж, го видов најдобриот другар после 3 години откако престанавме секаков контакт на сосем 10то место каде не очекував и да.. мачорот ми се врати после цели 3 години исто така :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina