Пирсинг

Дали имате пирс?

 • Да

  Votes: 21 36.2%
 • Не

  Votes: 23 39.7%
 • Не, но планирам да ставам

  Votes: 14 24.1%

 • Total voters
  58

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Не сум многу по пирсеви, тетоважи и слични работи.
Не ми се привлечни.
 
 • Like
Реакции: Badgirl

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
на јазик имав кога бев дете и го извадив само затоа што си ги заебав забите и ми се напраи проблем на јазикот:mstickle ... иначе не ми е детски воопшто, баш напротив, многу е корисен if you know what I mean ;)
а нареден за ставање ми е под уста дефинитивно :*
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Не, на други не ми смета воопшто, ама јас никогаш не би ставила.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Иам на левото уфце,и можеби у иднина цицињата ќе си ги пирсам :D Ама озбилно.
Инаку,кај женско дефинитивно најзгодно изгледа на стомак,а како што рече Скарлетка погоре,најкорисно е на јазик.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Нешто најодвратно ми е кога ќе видам на некого без разлика дали на уво,јазик,нос итн а не на мене (puke).. и поради таа причина никогаш не сум ставила пирс и нема ни во иднина да ставам :)
 
 • Like
Реакции: Badgirl and МиГ 21

Strumfeta

Полноправен Член
20 јуни 2013
57
91
18
Имав во средно, на носот ... многу си го сакав, ама после го извадив и некако ми помина меракот (think)