1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пирсинг

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Maks, 17 февруари 2012.

?

Дали имате пирс?

 1. Да

  20 глас(а)
  35.1%
 2. Не

  23 глас(а)
  40.4%
 3. Не, но планирам да ставам

  14 глас(а)
  24.6%
 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  [​IMG]
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 2. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Не сум многу по пирсеви, тетоважи и слични работи.
  Не ми се привлечни.
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  И пирсингот не е веќе тоа што беше. Сеа ми се фенци-шменци некако.
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  на јазик имав кога бев дете и го извадив само затоа што си ги заебав забите и ми се напраи проблем на јазикот:mstickle ... иначе не ми е детски воопшто, баш напротив, многу е корисен if you know what I mean ;)
  а нареден за ставање ми е под уста дефинитивно :*
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Never !
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Не, на други не ми смета воопшто, ама јас никогаш не би ставила.
   
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Иам на левото уфце,и можеби у иднина цицињата ќе си ги пирсам :D Ама озбилно.
  Инаку,кај женско дефинитивно најзгодно изгледа на стомак,а како што рече Скарлетка погоре,најкорисно е на јазик.
   
 9. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Нешто најодвратно ми е кога ќе видам на некого без разлика дали на уво,јазик,нос итн а не на мене (puke).. и поради таа причина никогаш не сум ставила пирс и нема ни во иднина да ставам :)
   
  На Badgirl и МиГ 21 им се допаѓа ова.
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Никогаш не би ставила пирсинг ни на уста,ни јазик...никаде...(shake)
   
 11. Strumfeta

  Strumfeta Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  91
  Имав во средно, на носот ... многу си го сакав, ама после го извадив и некако ми помина меракот (think)
   

Сподели: