Пирсинг

Дали имате пирс?

 • Да

  Votes: 21 36.2%
 • Не

  Votes: 23 39.7%
 • Не, но планирам да ставам

  Votes: 14 24.1%

 • Total voters
  58

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
No, nay, never. Заедно со тетоважите - несфатлива ситуација, зошто некој доброволно би носел парче метал во своето тело!?
Имам пикавец во пепељара, фенси е.
 

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Не,неее.. Неможам да ги гледам некако се ежам :DD некако нечисто ми изгледаат (think)
 

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Локацијата е битна. Во пирсови не ги бројам оние на увото.
Имам еден на папокот, толку долго го имам што го чувствувам како дел од себе.
 
 • Like
Реакции: Bibi@

iChriss13

Нов член
2 март 2019
1
0
1
23
Да имам пирс на пенисот т.е. два пирса - prince albert и frenum. Ги имам повеќе од една година и изгледаат многу кул заедно двата.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
212
134
653
Ако се смета пирс на уво ... имав 2 пирса на увото , но едниот го извадив во меѓувреме , но планирам наскоро на истото место да си го дупнам увото пак ( веќе ми е зараснато дупчето , па морам од ново ) . Вториот ми е блиску до регуларната обетка , и веќе го имам над 7 години .