1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пирсинг

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Maks, 17 февруари 2012.

?

Дали имате пирс?

 1. Да

  21 глас(а)
  36.2%
 2. Не

  23 глас(а)
  39.7%
 3. Не, но планирам да ставам

  14 глас(а)
  24.1%
 1. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  Имам на папокот и баш ми се свиѓа :)
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  No, nay, never. Заедно со тетоважите - несфатлива ситуација, зошто некој доброволно би носел парче метал во своето тело!?
  Имам пикавец во пепељара, фенси е.
   
 3. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  [​IMG] сакамммм
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dalmatian

  dalmatian Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  12
  Не,неее.. Неможам да ги гледам некако се ежам :DD некако нечисто ми изгледаат (think)
   
 5. RoxieHeart

  RoxieHeart Староседелец

  Зачленет на:
  6 мај 2014
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  58
  Локацијата е битна. Во пирсови не ги бројам оние на увото.
  Имам еден на папокот, толку долго го имам што го чувствувам како дел од себе.
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. iChriss13

  iChriss13 Нов член

  Зачленет на:
  2 март 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Да имам пирс на пенисот т.е. два пирса - prince albert и frenum. Ги имам повеќе од една година и изгледаат многу кул заедно двата.
   
 7. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  Ако се смета пирс на уво ... имав 2 пирса на увото , но едниот го извадив во меѓувреме , но планирам наскоро на истото место да си го дупнам увото пак ( веќе ми е зараснато дупчето , па морам од ново ) . Вториот ми е блиску до регуларната обетка , и веќе го имам над 7 години .
   

Сподели: