Пирсинг

Дали имате пирс?

 • Да

  Votes: 21 36.2%
 • Не

  Votes: 23 39.7%
 • Не, но планирам да ставам

  Votes: 14 24.1%

 • Total voters
  58

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Имав... ама и на ова како на се друго пополека му минува модата.
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
352
405
363
Skopje
Имав... ама и на ова како на се друго пополека му минува модата.
Не дека му поминува модата, јас од 15 години се испирсав некои луѓе ми викаа аааа ајде брзо ќе ти помине меракот ќе ги извадиш за брзо време, а нема врска веќе 5,6 години ги носам и уште ги немам извадено си ги сакам :D
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Не дека му поминува модата, јас од 15 години се испирсав некои луѓе ми викаа аааа ајде брзо ќе ти помине меракот ќе ги извадиш за брзо време, а нема врска веќе 5,6 години ги носам и уште ги немам извадено си ги сакам :D
Лол и јас заборавив имам на левото уште.. Боже кај ми беше паметот. :sleep
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
803
693
Е јас на десно уво, ама не носам повеќе, некако ми се здосади :D
 

zica

Нов член
14 февруари 2012
13
18
3
33
јас се испирсав на 14 години на стомак и уште го имам.11 години веќе ц ц ц ц како лета времево:)
 
 • Like
Реакции: Solstice and Dee Dee