1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пирсинг

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Maks, 17 февруари 2012.

?

Дали имате пирс?

 1. Да

  21 глас(а)
  36.2%
 2. Не

  23 глас(а)
  39.7%
 3. Не, но планирам да ставам

  14 глас(а)
  24.1%
 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Дали имате пирс? Доколку сакате може да ставите и слика од ваш пирс или некој друг необичен пирс кој што е редок во МК и на Балканот :)
   
 2. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Имам пирс на веѓа и под устата.
   
  На Scars31, marjan, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Имав... ама и на ова како на се друго пополека му минува модата.
   
 4. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Не дека му поминува модата, јас од 15 години се испирсав некои луѓе ми викаа аааа ајде брзо ќе ти помине меракот ќе ги извадиш за брзо време, а нема врска веќе 5,6 години ги носам и уште ги немам извадено си ги сакам :D
   
  На Scars31, N|ghtmare_f и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Лол и јас заборавив имам на левото уште.. Боже кај ми беше паметот. :sleep
   
 6. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Имам и јас пирс на левото уво :)
   
 7. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Е јас на десно уво, ама не носам повеќе, некако ми се здосади :D
   
 8. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Имам и јас на десното уво веке 7 год. уште не ми е поминал меракот уште си го носам :)


  MAKS PIRS.JPG
   
  На Gabby му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Еве некој други по светот :)


  Back-Piercings.jpg


  Body Piercing wallpapers.png


  diamond-ring-piercing-piercings-13296113-500-682.jpg
   
 10. zica

  zica Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  18
  јас се испирсав на 14 години на стомак и уште го имам.11 години веќе ц ц ц ц како лета времево:)
   
  На Solstice и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: