Пирсинг

Дали имате пирс?

 • Да

  Votes: 21 36.2%
 • Не

  Votes: 23 39.7%
 • Не, но планирам да ставам

  Votes: 14 24.1%

 • Total voters
  58

Gabby

Полноправен Член
21 февруари 2012
61
46
18
22
Кога ќе пораснам СИГУРНО, сега не ми даваат родителите инаку мн. сакамммм и тоа на веѓатааа..аиии!!! ^_^(happy)
 

Marama

Нов член
21 февруари 2012
14
7
3
26
Лани летото Охрид глеав на секој чекор БЕЗБОЛНО БУШИМЕ УШИ И НОС ... Јас сум заинтересирана за на нос пирс да си ставам .. Е сеа дали тоа безболно е ств безболно или .. И ако знаете цена од прилика ??
 

smile:D

Нов член
24 февруари 2012
5
0
3
ахххх...неостварена желбааа ама како со поминуваат годините мислам дека и ке си останит така ахаххаха(happy)
 

MarGrey

Нов член
24 февруари 2012
21
21
3
29
имам пирс на левата веѓа ! Си го сакам многу ! Скоро 2 ипол години го носам и многуми стана дел од мене дури некогаш кога ќе ми речат убав ти е пирсот се допирам на веѓа и сваќам дека имам пирс ! :D На работа го вадам само иначе цело време си го носам !
 
 • Like
Реакции: Gabby

end.

Полноправен Член
3 март 2012
72
78
18
сакам пирс на нос ..но мала сум сеуште.