Односот татко-ќерка | Црнобело Форум

Односот татко-ќерка

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
АХ темава створена за мене! Татко ми е мојата слабост а јас неговата.Одсекогаш сум била поблиска со татко ми (освен за некои женски работи-со мајка ми) инаку знам дека можам да му кажам многу работи и да ми даде правилен совет.Секогаш бил и е тука за мене.Значи нема некој збор со кој можам да ја опишам љубовта што ја чувствувам за него... мене денот не ми е ден ако не се изгушкаме,изнабацуваме....среќна сум што е мојот заштитик и моја најголема поддршка.... ТАТО ТИ СИ МОЈОТ ХЕРОЈ,ТЕ САКАМ!
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,873
1,123
Многу сум блиска со татко ми..а и со мајка ми, ама темава е конкретно за однос татко-ќерка.
Му кажувам скоро се`, она што треба да го знае-го знае. Ќутлив човек е и секогаш слуша и не враќа или одговара. Само си ќути и слуша, ама некогаш ако треба ќе повика, ќе посоветува ама знам дека е за мое добро :)
Фала му што е секогаш тука за мене!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and JaMi

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Многу татковци се блиски со своите деца додека се мали а потоа кога настапува адолесцентниот период се оддалечуваат и нивниот однос станува ладен затоа што сметаат дека нивните ќерки не можат да ги споделат своите женски тајни и повеќе се зајакнува врската мајка-ќерка.
Некои се родиле во семејство во кое родителите никогаш не влегле во улогата на вистински родители, некои пак, прерано го изгубиле својот татко. Но, оние кои ја имале среќата да дознаат што значи вистински татко, никогаш нема да си дозволат нешто да ја наруши таа уникатна врска.
Каков е односот со вашиот татко?
Дали сте доволно блиски или можеби не,доколку не дали работите на тоа да ја заццврстите таа врска?

Кога бев мала бевме многу поблиски.
И сега знам дека можам да направам муабет за се со него, и секогаш ама баш секогаш ме подржува што и да направам.
Сега одлучувам сама, али си барам совет од него.
Не сме се согласувале секогаш за се ама знам дека е тука за мене.
Со мајка ми сум блиска да за женски работи да ги наречам.
Секогаш имам подршка од моите за се, ама највеќе сум блиска со брат ми, ама многу,е он е мојот идол.(hug)
А темава дека е за односот меѓу татко-ќерка, таткото секогаш е заштитнички настроен према ќерката.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: street_chic and Lady*

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
29
Струмица
Татино галениче сум си :giggle премногу си го сакам, со него сум многу поблиска отколку со мама, тој повеќе ме разбира :) уште од мала повеќе сум го сакала него, отколку мајка ми, така е и сега (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,516
1,183
Big Sur
Што интересно било ова. Блазе вам. :giggle
Немам што да искоментирам, ј***ш га, а мислам дека со него би била поблиска отколку со било кој друг.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi