1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Односот татко-ќерка

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Lady*, 2 јуни 2012.

 1. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Многу татковци се блиски со своите деца додека се мали а потоа кога настапува адолесцентниот период се оддалечуваат и нивниот однос станува ладен затоа што сметаат дека нивните ќерки не можат да ги споделат своите женски тајни и повеќе се зајакнува врската мајка-ќерка.
  Некои се родиле во семејство во кое родителите никогаш не влегле во улогата на вистински родители, некои пак, прерано го изгубиле својот татко. Но, оние кои ја имале среќата да дознаат што значи вистински татко, никогаш нема да си дозволат нешто да ја наруши таа уникатна врска.
  Каков е односот со вашиот татко?
  Дали сте доволно блиски или можеби не,доколку не дали работите на тоа да ја заццврстите таа врска?
   
  На WomanInRed, Taa Sum.., JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  nikogas ne sum bil blizok so mojot tatko
  za golem del od rabotite sekogas sum odlucival sam
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  И кога си имал 5 години? :rolleyes:
  Татко ми за мене беше идол дур бев дете.
  Сега веке се е поинаку.
  Не сум посебно блиска ни со мајка ми,ни со татко ми...нормален однос родител дете.
   
  На Gemini и Lady* им се допаѓа ова.
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  cel zivot, nikogas ne sme bile bliski so nego
  pa ni sega moze ti e cudno ama ova e vistinata ..
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  не не,не се чудам
  моја грешка не нагласив дека прашањето мое е за делот околу одлучувањето
  сам си одлучувал и кога си имал 5 год?
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  da ama koga ce napravev belja go krkav :) hha hah
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Ко помала да, бевме многу приврзани, коа почнав средно така-така, ме нервираше, сеа па сме си приврзани, многу ме слуша бе :gus
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 8. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  да .. до ден денеска се моја златна поддршка .. и се надевам ќе бидат и понатаму .. бар горди се на мене :) исти беа и се со сестра ми :)
   
 9. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Конкретно јас имам одличен однос со татко ми исто и со мајка ми тие се оние кои секогаш ми даваат поддршка и се горди на мене.:)
   
  На Taa Sum.. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  [​IMG]
   
  На Just Perfect, Trouble и Lady* им се допаѓа ова.

Сподели: