Односот татко-ќерка

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Многу татковци се блиски со своите деца додека се мали а потоа кога настапува адолесцентниот период се оддалечуваат и нивниот однос станува ладен затоа што сметаат дека нивните ќерки не можат да ги споделат своите женски тајни и повеќе се зајакнува врската мајка-ќерка.
Некои се родиле во семејство во кое родителите никогаш не влегле во улогата на вистински родители, некои пак, прерано го изгубиле својот татко. Но, оние кои ја имале среќата да дознаат што значи вистински татко, никогаш нема да си дозволат нешто да ја наруши таа уникатна врска.
Каков е односот со вашиот татко?
Дали сте доволно блиски или можеби не,доколку не дали работите на тоа да ја заццврстите таа врска?
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
nikogas ne sum bil blizok so mojot tatko
za golem del od rabotite sekogas sum odlucival sam
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
nikogas ne sum bil blizok so mojot tatko
za golem del od rabotite sekogas sum odlucival sam
И кога си имал 5 години? :rolleyes:
Татко ми за мене беше идол дур бев дете.
Сега веке се е поинаку.
Не сум посебно блиска ни со мајка ми,ни со татко ми...нормален однос родител дете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Lady*

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
И кога си имал 5 години? :rolleyes:
Татко ми за мене беше идол дур бев дете.
Сега веке се е поинаку.
Не сум посебно блиска ни со мајка ми,ни со татко ми...нормален однос родител дете.

cel zivot, nikogas ne sme bile bliski so nego
pa ni sega moze ti e cudno ama ova e vistinata ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
не не,не се чудам
моја грешка не нагласив дека прашањето мое е за делот околу одлучувањето
сам си одлучувал и кога си имал 5 год?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Ко помала да, бевме многу приврзани, коа почнав средно така-така, ме нервираше, сеа па сме си приврзани, многу ме слуша бе (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
да .. до ден денеска се моја златна поддршка .. и се надевам ќе бидат и понатаму .. бар горди се на мене :) исти беа и се со сестра ми :)
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Конкретно јас имам одличен однос со татко ми исто и со мајка ми тие се оние кои секогаш ми даваат поддршка и се горди на мене.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ♠ Таа Сум ♠

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Alz7iJYCEAAP2Ky_large.png:large