1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Несогласување со братот или сестрата

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од TIGERWOMAN31SK, 9 јули 2012.

1. goodgod

goodgod Истакнат Член

Зачленет на:
    26 декември 2012
    Мислења:
    433
    Допаѓања:
    302
    Нема таква ситуација кога би се согласувале секогаш, нема.

2. Emma.T

Emma.T Истакнат Член

Зачленет на:
    23 декември 2012
    Мислења:
    241
    Допаѓања:
    352
    За жал сум немала таква ситуација, единица сум. :(

3. Сара.13

Сара.13 Староседелец

Зачленет на:
    13 ноември 2012
    Мислења:
    1,260
    Допаѓања:
    3,107
    хехехе, секој божји ден, помал-позелен :D знае да биде интересен, ама почесто е досаден :D

На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    Се случува и тоа често ама само 5-10 мин и потоа како ништо да не било :D

5. Sofija...

Sofija... Истакнат Член

Зачленет на:
    23 ноември 2012
    Мислења:
    256
    Допаѓања:
    358
    Имам двајца брака еден помал а другиот постар ..постариот си фура по свое не се замара за нас многу многу со свои обврски ..али помалиот пубертет го фатил и во последно време многу се напнува за изгледот дали е убав дали ке го сакаат девојчиња.. и ред многу ствари кои можат да се појават на негова воздраст ....знае и понекогаш да му замавне раката ама мојата е потешка (muscle)

6. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,105
    Несогласувања со сестра ми секогаш имало, има и ќе има. Ама знам дека додека студираше во Битола и работеше Крушево, одвај чекав да си дојди :)

На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
  7. belabelina

belabelina Истакнат Член

Зачленет на:
    6 ноември 2014
    Мислења:
    94
    Допаѓања:
    25
    Темaвa кaкo зa мене хии пoстaрaтa сестрa вoпштo не ме сaкaлa кoгa сум се рoдилa. Тaкa беше и пoсле кoгa пoрaснaв дури ме имa турнaтo oд терaсa висoкa 5метрa aмa ништо не ми беше зa среќа имaм и мнoгу лузни oд гребaници и мнoгу ме тепaше,сето тoa беше oд љубoмoрa, и себичнoст тaквa беше и ден денес е тaквa aкo е мaженa и имa деца. А помалата е таа се пoнaшa кaкo пoгoлемa. Дa се нaдoврзaм зa темaтa е сегa ке биде oпетo кoгa ќе oстaнaм сaмo јас дoмa и дури тoгaш ке се виде кaкви се кoгa ќе треба дa се пoдели имoтoт не дa се фaлaм aмa имaме дoстa не јaс татко ми.

#47 belabelina, 8 декември 2014
    Последна промена: 8 декември 2014
  8. Демонката

Демонката Нов член

Зачленет на:
    8 февруари 2016
    Мислења:
    13
    Допаѓања:
    2
    Имам и брат и сестра со сестрами се согласувам таа е постара од мене ама со брат ми воопшто не се согласувам тој има 18 години наполни осумнаесет ама уште се однесува како 5 ме нервира ги мрази моите другарки :banghead ама тој има многу згодни другари :giggle тој си доаѓа само сабота и недела и на празници ама кога е дома војни се водат :frantic

9. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,446
    Допаѓања:
    3,794
    до 17тата година не се поднесвавме, сега имам 20 (за 20тина дена 21) и од 17тата ко замина Америка сфатив шо е брат и од тогаш многу ретко се караме потоа јас заминав да студирам во друг град сеуште сум таму и повеќе се цениме :)
    Разделбата те учи што е брат :D

10. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,721
    Допаѓања:
    752
    Имало многу со брат ми , највеќе како помали сега и не толку ,а и кога има не се нешто страшни !

Сподели: