1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Несогласување со братот или сестрата

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од TIGERWOMAN31SK, 9 јули 2012.

 1. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Нема таква ситуација кога би се согласувале секогаш, нема.
   
 2. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  За жал сум немала таква ситуација, единица сум. :(
   
 3. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  хехехе, секој божји ден, помал-позелен :D знае да биде интересен, ама почесто е досаден :D
   
  На Marchisio му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Се случува и тоа често ама само 5-10 мин и потоа како ништо да не било :D
   
 5. Sofija...

  Sofija... Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  256
  Допаѓања:
  358
  Имам двајца брака еден помал а другиот постар ..постариот си фура по свое не се замара за нас многу многу со свои обврски ..али помалиот пубертет го фатил и во последно време многу се напнува за изгледот дали е убав дали ке го сакаат девојчиња.. и ред многу ствари кои можат да се појават на негова воздраст ....знае и понекогаш да му замавне раката ама мојата е потешка (muscle)
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Несогласувања со сестра ми секогаш имало, има и ќе има. Ама знам дека додека студираше во Битола и работеше Крушево, одвај чекав да си дојди :)
   
  На Sofija... му/ѝ се допаѓа ова.
 7. belabelina

  belabelina Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  25
  Темaвa кaкo зa мене хии пoстaрaтa сестрa вoпштo не ме сaкaлa кoгa сум се рoдилa. Тaкa беше и пoсле кoгa пoрaснaв дури ме имa турнaтo oд терaсa висoкa 5метрa aмa ништо не ми беше зa среќа имaм и мнoгу лузни oд гребaници и мнoгу ме тепaше,сето тoa беше oд љубoмoрa, и себичнoст тaквa беше и ден денес е тaквa aкo е мaженa и имa деца. А помалата е таа се пoнaшa кaкo пoгoлемa. Дa се нaдoврзaм зa темaтa е сегa ке биде oпетo кoгa ќе oстaнaм сaмo јас дoмa и дури тoгaш ке се виде кaкви се кoгa ќе треба дa се пoдели имoтoт не дa се фaлaм aмa имaме дoстa не јaс татко ми.
   
  #47 belabelina, 8 декември 2014
  Последна промена: 8 декември 2014
 8. Демонката

  Демонката Нов член

  Зачленет на:
  8 февруари 2016
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  Имам и брат и сестра со сестрами се согласувам таа е постара од мене ама со брат ми воопшто не се согласувам тој има 18 години наполни осумнаесет ама уште се однесува како 5 ме нервира ги мрази моите другарки :banghead ама тој има многу згодни другари :giggle тој си доаѓа само сабота и недела и на празници ама кога е дома војни се водат :frantic
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  до 17тата година не се поднесвавме, сега имам 20 (за 20тина дена 21) и од 17тата ко замина Америка сфатив шо е брат и од тогаш многу ретко се караме потоа јас заминав да студирам во друг град сеуште сум таму и повеќе се цениме :)
  Разделбата те учи што е брат :D
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Имало многу со брат ми , највеќе како помали сега и не толку ,а и кога има не се нешто страшни !
   

Сподели: