1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Несогласување со братот или сестрата

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од TIGERWOMAN31SK, 9 јули 2012.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Кога ќе се скараме со брат ми, обично за тоа дека знае да скрие по некој денар и да ме излаже, што знае дека мразам најмногу од се, знаеме да не зборуваме и по три недели. Тој мислам дека да може нема воопшто да зборува, само ќе си ќути и ќе чека момент да ти префрли за нешто. Обично јас ќе зборнам прва кога ќе ми помине лутината. Ретко комуницираме и ретко се гледаме, ако живееме заедно :D
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да се седне да се разговара,ако треба да се збори да се збори а не како странци ни зраво ни ништо
   
 3. BaceE

  BaceE Нов член

  Зачленет на:
  26 октомври 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  8
  Не сум имала несогласувања со брат ми иако е помал од мене.
  Како помали се каравме но за обични работи, и сега така знае да се инати за нешто но не сме дошле до тој степен да не го сакам како брат.
  Секогаш кога можам помагам му, секако помал е, а и секогаш попуштам.
  Не сакам кога некој ќе го навреде или ќе каже нешто лошо.
  Не сум имала големи несогласувања и се надевам дека нема да имам. Сепак брат ми е и треба да го подржувам иако немаме си некаков муабет.
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  И ја не се согласувам со сестра ми, не сме во добри односи. Не е пријатно и убаво, ама има и такви случаи. Не можам да поднесам тоа што е љубоморна и се споредува со другите, а особено со мене. Што да правам за да не се споредува со мене?
   
 5. Danzl

  Danzl Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  17
  Како и да е сестра ти е вака како што ја опишуваш сигурно е тежок човек но сепак пробај седни разговарај со нејзе убаво ако веќе гледаш дека не можеш да ја смириш ситуацијата тоес да направиш да бидете поблиски како што треба да бидат две сестри гледај да не се расправаш за глупости попушатај кога тогаш ке се смирите ама ако и двете го сакате тоа ако сакаш само ти да се смириш ништо за жал за согласување треба двајца така да многу тешко
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Види каква таква сестра ти е. Не знам дали е помала или поголема ама и не е толку битно тоа. Пробај зборувај со неа со твоите, можеби тие ќе можат некако да допрат до неа.
   
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Помала е од мене. Мајка ми се однесува како таа да не се однесува така. Не разговара со неа и дури и да згреши, пак друг е крив и наоѓа оправдување за секое нејзино лошо однесување.
   

Сподели: