Несогласување со братот или сестрата

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Јас и дада? Ептен ретко... Ама кога ќе се искараме, Нато реагира за да се помириме
 

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
31
Струмица
Јас имам 4 години помала сестра. Се погодивме во многу различен период на живеење. Додека јас до 1 година средно на улица играв Комити и Џандари, таа со друштво од 6-7 почнаа по фб да седат по цел ден и цела ноќ и виртуелно да си ги остваруваат желбите за детство-доколку ги имаа. Тоа мене ама баш ич не ми се допаѓа, затоа се повеке младите генерации се полоши и полоши. И некако се оддалечивме уште од мали. Пробав да ја приближам до мене, но не успеав и за да не се нервирам уште толку занемарив. Многу ретко правам муабет со неа и тогаш тоа е 5-10 збора вкупно. Така да несогласување ми е целиот однос со неа. :) А никогаш на пат или во неволја нема да ја оставам. За неа во оган влегувам и срце давам.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,078
1,153
Wind Of Change
Имам две поголеми сестри и како помали многу сме се карале и тепале :giggle како што растевме несогласувањето исчезна и сега супер си се сложуваме :) многу си ги сакам :)
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Секоја ден.Се тепаме дури (muscle) :D
Али за 5 минути ни поминува и после од кога ќе се степаме се гушкаме (nod)
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Туку речи никогаш не сме имале ситуација да не се согласуваме за нешто или да се скараме. Никогаш се немам сериозно па ни на зезање скарано со братми.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не се расправаме често,бидејќи таа е помала и знае дека мора да ме слуша :D исто така е и многу ладна,така да слуша и не е некоја мрзлива,ако и кажам иди до продавница-ќе отиде,ова она слуша,некогаш и се случува да експлодира ако ногу време ме трпе,ама тоа е ретко и јас тогаш се повлекувам свесен дека сум претерал :)
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Често се случува, посебно кога брат ми е во некој лош муд, некој пред тоа го изнервирал и јас како помала.. НАСТРАДУВАМ буквално со неговото викање кон мене, тогаш не смеам ни да го прашам нешто........
За разлика од него јас кога иам некој проблем си се расправам сама со себе .. а тој е многу себичен и тоа ме нервира ! :/
Мада, како и да е си го сакам :)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Секогаш кога работам на пц тој ме замара...абе не можам да го трпам иако мн си го сакам или кога јадам.Секогаш ми упатува еден поглед кој знае дека го мразам и упорно си тера по негово :DСе караме често.Ама после попуштам како и секогаш и се смирувам :facepalm2