1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Несогласување со братот или сестрата

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од TIGERWOMAN31SK, 9 јули 2012.

 1. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  да се одбегнувате,да не комуницирате освен едно здраво,да го чекате моментот на наследство со цел кој повеке ке добие.Како да се реши таквата ситуација?
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  многу ретко, и кога имало денови кога сме биле скарани ... таквиот однос не траел повеќе од еден ден , следниот ден повторно се си било како ништо да не било вчера ... таков ни е карактерот и домашната култура !

  пред скоро еден месец имавме и ние некое семејно наследство да поделиме, и двајцата се договоривме и одлучивме да се откажеме од истото и да го одстапиме на другите братучеди - значи не сме ненаситни, знаеме кога треба да има компромис а кога не треба ...
  кога ке дојде време да го поделиме останатово наследство, верувам ке биде рамноправно, или на тој што има потреба од повеќе - тој нека земе и поголем дел ... ако треба се би остапил за неа, верувам дека и она истото за мене би го направила ... сепак сме брат и сестра - заедно сме едно !!!

  пријателите, другарите, доживотните сопатници ние си ги бираме, братот/сестра од бога ни се дадени и мора да ги сакаме и почитуваме повеке од самите себеси - дека тие се единствените личности во нашите животи (секако и родителите) кои секогаш од срце ни посакувале се најдобро без никаква корист !!!
   
  На emzzy, WomanInRed и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 3. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  кај тебе е се во ред меѓутоа има ситуации како горе што наведов,и незнам како да се реши.не е до домашната култура туку до карактерот
   
 4. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Ах таа алчност. Срамота!
   
  На WomanInRed, TIGERWOMAN31SK, Aaliyah и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Па сум имал такви ситуации али ко помали кога сме биле. Сега веќе не.
   
 6. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  не би рекол ... нас уште од мали не учеа се да делиме и да се почитуваме без оглед на се ...

  во твојата ситуација претпоставувам, твојот брат / сестра е под влијание на својот маж/својата жена - значи повеќе му значи некој што "вчера" го запознал, од колку некој со кој цел живот бил заедно !!!
  јас да сум на твое место , се би му/и оставил, ако парите повеке му/и значат од својата родена сестра - тогаш тој/таа не вреди да се почитува воопшто ...

  совет
  баци то џубре напоље (bandit)
   
  На Мортидо, emzzy и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  зборам за возрасни луѓе од 40 години.изгледа возраста не вреди многу
   
 8. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Јас ко мала со брат ми се карав за телевизорот.
  Тој сакаше да гледа вести или фудбал (тогаш јас не гледав мн фудбал) а јас сакав да гледам шпански серии....
  Лелеееееее какво трескање на вратите имало.
  Се случувало да не зборуваме со месеци заради тоа |-(
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  не би оставила така,борбена сум
   
 10. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  абе што да ви кажују за брата ми, тега неможу да напишу мислење од њега, гомце е
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: