Најдобра марка на мобилни телефони | Црнобело Форум

Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

 • Nokia

  Гласови: 27 57.4%
 • Sony (Ericsson)

  Гласови: 13 27.7%
 • HTC

  Гласови: 9 19.1%
 • Huawei

  Гласови: 1 2.1%
 • Sagem

  Гласови: 1 2.1%
 • Alcatel

  Гласови: 4 8.5%
 • Samsung

  Гласови: 11 23.4%
 • Apple

  Гласови: 8 17.0%
 • Motorola

  Гласови: 1 2.1%
 • LG

  Гласови: 7 14.9%
 • BlackBerry

  Гласови: 1 2.1%
 • ZTE

  Гласови: 2 4.3%
 • T-Mobile

  Гласови: 1 2.1%

 • Вкупно гласале
  47

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Nokia таа марка бидејќи тие телефони се многу издржливи... порано имав еден колку само ми паѓаше, и ништо не му беше, си купив на тач за 4 месеци цркна... :mad
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: ace_rot

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,522
14,430
1,683
Таму каде што треба
дефинитивно
!
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: ace_rot

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
И ЗТЕ се добри телефони. Кинески се пак, но не од оние чкарт кинески. Гледам доста добро им напредуваат телефоните.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Nokia таа марка бидејќи тие телефони се многу издржливи... порано имав еден колку само ми паѓаше, и ништо не му беше, си купив на тач за 4 месеци цркна... :mad

И стварно е така. Немаат гајле Нокиите. И јас имав нокии класични, на слајдови итн...само да видиш колку ми имаат паѓано и ништо не им е. А овој на тач го гледам како очите. Но технологијава сега иде на тач само. Ете сега веќе има и од 1.000 денари телефони на тач.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: ace_rot and Caci

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
А и новите Нокии се со одличен дизајн. Ете Лумиа 900 супер се покажа телефонот.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: ace_rot

Black Hawk

Нов член
11 јуни 2012
24
15
3
30
Нордиската технологија е добра, тука ги наведувам Нокиа и Сони Ериксон.