1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобра марка на мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marick14, 28 февруари 2012.

?

Најдобра марка на телефони е:

 1. Nokia

  27 глас(а)
  57.4%
 2. Sony (Ericsson)

  13 глас(а)
  27.7%
 3. HTC

  9 глас(а)
  19.1%
 4. Huawei

  1 глас(а)
  2.1%
 5. Sagem

  1 глас(а)
  2.1%
 6. Alcatel

  4 глас(а)
  8.5%
 7. Samsung

  11 глас(а)
  23.4%
 8. Apple

  8 глас(а)
  17.0%
 9. Motorola

  1 глас(а)
  2.1%
 10. LG

  7 глас(а)
  14.9%
 11. BlackBerry

  1 глас(а)
  2.1%
 12. ZTE

  2 глас(а)
  4.3%
 13. T-Mobile

  1 глас(а)
  2.1%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Која марка на телефони според вас е најдобра и зошто?

  Дали имате искуство со таа марка?
   
 2. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Nokia Рулззззз..... Многу лесни за работа и едноставни телефони... Апликации можеш да најдиш секаде, дали краковани дали легални не е битни какви... За квалитет да не правиме муабет... До сега имав 3 нокии од кое Една н82 ка, а другата Е5.... Закон се и двете.. Н82 ката после долго бакнување со ѕидот конечно пукна а е5 ката досега има летано од 3 ти спрат, два пати има пиено пиво и супер работи....
   
  На N|ghtmare_f и The puss in boots им се допаѓа ова.
 3. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  LG и Nokia се најдобрите марки :) ама моментално користам телефон од ZTE
   
 4. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Nokia било која N серија. Избегавам телефони шо се на допир.:D
   
 5. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  И јас да ти кажам зш не трает многу долго ко ќе кај мене :p
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Јас сум лојален на Samsung. Следуваат HTC & Nokia.
   
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Имав зте рејсер нов го земав не ми паднал никогаш после 3-4 месеци одкако го земав тешко пишував пораки затоа шо 1 пат притиснам пример на А а она 3 пати се пише на екранот и требаше ептен нежно, а јас не планирам 1 порака да ја пишувам за 10 мин. и го продадов со 6 месеци гаранција уште му важеше :rofl Копче си е копче:rofl
   
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Samsung батеријата ми држи по 6-7 дена..
   
 9. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Имам iPhone, ама од NOKIA подобра нема.
   
 10. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405

Сподели: