Најдобра марка на мобилни телефони | Црнобело Форум

Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

 • Nokia

  Гласови: 27 57.4%
 • Sony (Ericsson)

  Гласови: 13 27.7%
 • HTC

  Гласови: 9 19.1%
 • Huawei

  Гласови: 1 2.1%
 • Sagem

  Гласови: 1 2.1%
 • Alcatel

  Гласови: 4 8.5%
 • Samsung

  Гласови: 11 23.4%
 • Apple

  Гласови: 8 17.0%
 • Motorola

  Гласови: 1 2.1%
 • LG

  Гласови: 7 14.9%
 • BlackBerry

  Гласови: 1 2.1%
 • ZTE

  Гласови: 2 4.3%
 • T-Mobile

  Гласови: 1 2.1%

 • Вкупно гласале
  47

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Која марка на телефони според вас е најдобра и зошто?

Дали имате искуство со таа марка?
 

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
407
701
1,103
Nokia Рулззззз..... Многу лесни за работа и едноставни телефони... Апликации можеш да најдиш секаде, дали краковани дали легални не е битни какви... За квалитет да не правиме муабет... До сега имав 3 нокии од кое Една н82 ка, а другата Е5.... Закон се и двете.. Н82 ката после долго бакнување со ѕидот конечно пукна а е5 ката досега има летано од 3 ти спрат, два пати има пиено пиво и супер работи....
 

Maks

Староседелец
И јас да ти кажам зш не трает многу долго ко ќе кај мене :p
Имав зте рејсер нов го земав не ми паднал никогаш после 3-4 месеци одкако го земав тешко пишував пораки затоа шо 1 пат притиснам пример на А а она 3 пати се пише на екранот и требаше ептен нежно, а јас не планирам 1 порака да ја пишувам за 10 мин. и го продадов со 6 месеци гаранција уште му важеше :rofl Копче си е копче:rofl