1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобра марка на мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marick14, 28 февруари 2012.

?

Најдобра марка на телефони е:

 1. Nokia

  27 глас(а)
  57.4%
 2. Sony (Ericsson)

  13 глас(а)
  27.7%
 3. HTC

  9 глас(а)
  19.1%
 4. Huawei

  1 глас(а)
  2.1%
 5. Sagem

  1 глас(а)
  2.1%
 6. Alcatel

  4 глас(а)
  8.5%
 7. Samsung

  11 глас(а)
  23.4%
 8. Apple

  8 глас(а)
  17.0%
 9. Motorola

  1 глас(а)
  2.1%
 10. LG

  7 глас(а)
  14.9%
 11. BlackBerry

  1 глас(а)
  2.1%
 12. ZTE

  2 глас(а)
  4.3%
 13. T-Mobile

  1 глас(а)
  2.1%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  А ти нуркаш и правиш селфи истовремено? Без поента ми е сликањето под вода како некоја невидена опција.Единствен телефон е сони компакт со перформанси на флагшип телефоните а димензии има како мини верзиите.
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Зошто без поента?
  Слики под туш,слики на плажа,
  недај боже да ти падне телефонот во вода ништо нема да му биде..
  За второто да..Во споредба со големиот ги има истите опции..Единствена разлика е во издржливост на батеријата(на големиот трае подолго нормално) и има повеќе простор за меморирање од компактот.
   
  На Podem му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Како ги вади сликите под туш?Добри ли се? Има разлика во тоа кој шампон го користиш или сеедно слика добро?Ако можеш прикачи некоја од под туш:)
   
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Има доволно фрикови кои прават селфи под туш,така да оптимален е за тоа.
  Немам sony нажалост.
  А мојот мобилен е преосетлив на вода.
   
  #84 Lena, 21 декември 2014
  Последна промена: 21 декември 2014
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  ЛГ дефинитивно
  одлични карактеристики и долго траат
   
 6. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
 7. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  [​IMG]
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Iphone неможе никогаш да фати вирус и да почне да кочи тоа со факти е докажано а и лично знам андроид користев и почна да кочи од време на врене iphone от никогаш не почнал да ми кочи
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752

Сподели: