Најдобра марка на мобилни телефони | Црнобело Форум

Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

 • Nokia

  Гласови: 27 57.4%
 • Sony (Ericsson)

  Гласови: 13 27.7%
 • HTC

  Гласови: 9 19.1%
 • Huawei

  Гласови: 1 2.1%
 • Sagem

  Гласови: 1 2.1%
 • Alcatel

  Гласови: 4 8.5%
 • Samsung

  Гласови: 11 23.4%
 • Apple

  Гласови: 8 17.0%
 • Motorola

  Гласови: 1 2.1%
 • LG

  Гласови: 7 14.9%
 • BlackBerry

  Гласови: 1 2.1%
 • ZTE

  Гласови: 2 4.3%
 • T-Mobile

  Гласови: 1 2.1%

 • Вкупно гласале
  47

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Можност да се снимаат видеа и да се прават слики под вода.

А ти нуркаш и правиш селфи истовремено? Без поента ми е сликањето под вода како некоја невидена опција.Единствен телефон е сони компакт со перформанси на флагшип телефоните а димензии има како мини верзиите.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
А ти нуркаш и правиш селфи истовремено? Без поента ми е сликањето под вода како некоја невидена опција.Единствен телефон е сони компакт со перформанси на флагшип телефоните а димензии има како мини верзиите.
Зошто без поента?
Слики под туш,слики на плажа,
недај боже да ти падне телефонот во вода ништо нема да му биде..
За второто да..Во споредба со големиот ги има истите опции..Единствена разлика е во издржливост на батеријата(на големиот трае подолго нормално) и има повеќе простор за меморирање од компактот.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Podem

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Зошто без поента?
Слики под туш,слики на плажа,
недај боже да ти падне телефонот во вода ништо нема да му биде..
За второто да..Во споредба со големиот ги има истите опции..Единствена разлика е во издржливост на батеријата(на големиот трае подолго нормално) и има повеќе простор за меморирање од компактот.

Како ги вади сликите под туш?Добри ли се? Има разлика во тоа кој шампон го користиш или сеедно слика добро?Ако можеш прикачи некоја од под туш:)
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Како ги вади сликите под туш?Добри ли се? Има разлика во тоа кој шампон го користиш или сеедно слика добро?Ако можеш прикачи некоја од под туш:)
Има доволно фрикови кои прават селфи под туш,така да оптимален е за тоа.
Немам sony нажалост.
А мојот мобилен е преосетлив на вода.
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
ЛГ дефинитивно
одлични карактеристики и долго траат
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Iphone неможе никогаш да фати вирус и да почне да кочи тоа со факти е докажано а и лично знам андроид користев и почна да кочи од време на врене iphone от никогаш не почнал да ми кочи