Најдобра марка на мобилни телефони | Црнобело Форум

Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

 • Nokia

  Гласови: 27 57.4%
 • Sony (Ericsson)

  Гласови: 13 27.7%
 • HTC

  Гласови: 9 19.1%
 • Huawei

  Гласови: 1 2.1%
 • Sagem

  Гласови: 1 2.1%
 • Alcatel

  Гласови: 4 8.5%
 • Samsung

  Гласови: 11 23.4%
 • Apple

  Гласови: 8 17.0%
 • Motorola

  Гласови: 1 2.1%
 • LG

  Гласови: 7 14.9%
 • BlackBerry

  Гласови: 1 2.1%
 • ZTE

  Гласови: 2 4.3%
 • T-Mobile

  Гласови: 1 2.1%

 • Вкупно гласале
  47

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Убедливо. Фала богу. (wasntme)

Нокиа беа добри пред 3-4 години, но опаднаа и тоа многу. Затупеа со тој глуп ОС и сега со 7-цата пак не им иде. И сега сакаат да менуваат со Андроид. Но другите се избегани далеку напред, па може ќе им треба 2-3 години да се вратат на старите патеки.
Инаку овие гласови во анкетата сигурно се од моментални корисници на Нокиа или тие на времето што користеле па им оставиле силен впечаток. Али сега се катастрофа. Ако продолжат вака, распад не им бега.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Нокиа беа добри пред 3-4 години, но опаднаа и тоа многу. Затупеа со тој глуп ОС и сега со 7-цата пак не им иде. И сега сакаат да менуваат со Андроид. Но другите се избегани далеку напред, па може ќе им треба 2-3 години да се вратат на старите патеки.
Инаку овие гласови во анкетата сигурно се од моментални корисници на Нокиа или тие на времето што користеле па им оставиле силен впечаток. Али сега се катастрофа. Ако продолжат вака, распад не им бега.

Распад во вулкан ако го фрлиш телефонот. А ти си корисни на ајфон гарант и затоа си против Нокиа, тоа и се очекува од iкорисници. Факт е дека, ај можда не се најфенси и им фали некој апликација, али се најквалитетни. Ем физички издржливи, ем батерија, ем се имаат што еден најнов мобилен има. И демек, зошто не заслужува Нокиата на прво место да биде? Треба 1000$ да ја наплаќаат, ќе се смени мислењето.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Распад во вулкан ако го фрлиш телефонот. А ти си корисни на ајфон гарант и затоа си против Нокиа, тоа и се очекува од iкорисници. Факт е дека, ај можда не се најфенси и им фали некој апликација, али се најквалитетни. Ем физички издржливи, ем батерија, ем се имаат што еден најнов мобилен има. И демек, зошто не заслужува Нокиата на прво место да биде? Треба 1000$ да ја наплаќаат, ќе се смени мислењето.

Каде спомнав дека сум корисник на Ајфон???? И како ти тоа позна дека сум корисник на Ајфон??? (facepalm)
Нокиа нема хардвер добар. Едино дизајнот ги вади. И новата Лумиа 900. Кажи ми кој телефон на Нокиа е добар.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Каде спомнав дека сум корисник на Ајфон???? И како ти тоа позна дека сум корисник на Ајфон??? (facepalm)
Нокиа нема хардвер добар. Едино дизајнот ги вади. И новата Лумиа 900. Кажи ми кој телефон на Нокиа е добар.

Не реков дека си спомнал некаде дека си корисник на ајфон, само претпоставив (гарант). Се извинувам што те обвинив грешно. Мене лично најмногу ми се свиѓа Лумиа 9, а еве и од постарите супер ми е и C5-03. Исто и E7 e предобар. И тој што јас го користам.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Не реков дека си спомнал некаде дека си корисник на ајфон, само претпоставив (гарант). Се извинувам што те обвинив грешно. Мене лично најмногу ми се свиѓа Лумиа 9, а еве и од постарите супер ми е и C5-03. Исто и E7 e предобар. И тој што јас го користам.

Епа затоа не кажувај пред време кога не знаеш. ;)

Иначе од Нокиа, Лумиата 900 е добра, Н9 само поради дизајнот а не поради софтверот, иначе може и андроид да се стави на тој телефон. А од постарите само Н8. Друго ништо не чини. А Н8 само за камерата го купуваат.