1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобра марка на мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marick14, 28 февруари 2012.

?

Најдобра марка на телефони е:

 1. Nokia

  27 глас(а)
  57.4%
 2. Sony (Ericsson)

  13 глас(а)
  27.7%
 3. HTC

  9 глас(а)
  19.1%
 4. Huawei

  1 глас(а)
  2.1%
 5. Sagem

  1 глас(а)
  2.1%
 6. Alcatel

  4 глас(а)
  8.5%
 7. Samsung

  11 глас(а)
  23.4%
 8. Apple

  8 глас(а)
  17.0%
 9. Motorola

  1 глас(а)
  2.1%
 10. LG

  7 глас(а)
  14.9%
 11. BlackBerry

  1 глас(а)
  2.1%
 12. ZTE

  2 глас(а)
  4.3%
 13. T-Mobile

  1 глас(а)
  2.1%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Пак не можам да поверувам дека Нокиа води во листава. :rofl
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Убедливо. Фала богу. (wasntme)
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Нокиа беа добри пред 3-4 години, но опаднаа и тоа многу. Затупеа со тој глуп ОС и сега со 7-цата пак не им иде. И сега сакаат да менуваат со Андроид. Но другите се избегани далеку напред, па може ќе им треба 2-3 години да се вратат на старите патеки.
  Инаку овие гласови во анкетата сигурно се од моментални корисници на Нокиа или тие на времето што користеле па им оставиле силен впечаток. Али сега се катастрофа. Ако продолжат вака, распад не им бега.
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Распад во вулкан ако го фрлиш телефонот. А ти си корисни на ајфон гарант и затоа си против Нокиа, тоа и се очекува од iкорисници. Факт е дека, ај можда не се најфенси и им фали некој апликација, али се најквалитетни. Ем физички издржливи, ем батерија, ем се имаат што еден најнов мобилен има. И демек, зошто не заслужува Нокиата на прво место да биде? Треба 1000$ да ја наплаќаат, ќе се смени мислењето.
   
 5. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Каде спомнав дека сум корисник на Ајфон???? И како ти тоа позна дека сум корисник на Ајфон??? (facepalm)
  Нокиа нема хардвер добар. Едино дизајнот ги вади. И новата Лумиа 900. Кажи ми кој телефон на Нокиа е добар.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Не реков дека си спомнал некаде дека си корисник на ајфон, само претпоставив (гарант). Се извинувам што те обвинив грешно. Мене лично најмногу ми се свиѓа Лумиа 9, а еве и од постарите супер ми е и C5-03. Исто и E7 e предобар. И тој што јас го користам.
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Епа затоа не кажувај пред време кога не знаеш. ;)

  Иначе од Нокиа, Лумиата 900 е добра, Н9 само поради дизајнот а не поради софтверот, иначе може и андроид да се стави на тој телефон. А од постарите само Н8. Друго ништо не чини. А Н8 само за камерата го купуваат.
   
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Nokia, Sony (Ericsson ) и Samsung според мене.
   
 9. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Samsung дефинитивно :)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: