1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобра марка на мобилни телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни' започната од Marick14, 28 февруари 2012.

?

Најдобра марка на телефони е:

 1. Nokia

  27 глас(а)
  57.4%
 2. Sony (Ericsson)

  13 глас(а)
  27.7%
 3. HTC

  9 глас(а)
  19.1%
 4. Huawei

  1 глас(а)
  2.1%
 5. Sagem

  1 глас(а)
  2.1%
 6. Alcatel

  4 глас(а)
  8.5%
 7. Samsung

  11 глас(а)
  23.4%
 8. Apple

  8 глас(а)
  17.0%
 9. Motorola

  1 глас(а)
  2.1%
 10. LG

  7 глас(а)
  14.9%
 11. BlackBerry

  1 глас(а)
  2.1%
 12. ZTE

  2 глас(а)
  4.3%
 13. T-Mobile

  1 глас(а)
  2.1%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Samsung поради новиве Galaxy телефони и LG, Nexus 4 многу моќно телефонче.. Секако го направија со помош на Google :)
   
 2. Vladus

  Vladus Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  6
 3. Andrej4e

  Andrej4e Нов член

  Зачленет на:
  25 мај 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  5
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Sony / Nokia
   
 5. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Нокиа си е нокиа ја 6 години имам ц330 класик и сум многу задоволен стварно нема смрт телефонот :) После Нокиа како опција ми е Самсунг кој одлично функционира на андроидот ја не би ја сменил нокиата ама ограничен буџет :) Од Сони не сум задоволен од поновиве телефони на допир што се лошо искуство имам.
   
 6. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Повеќето што ќе одговорат за Самсунг дека е најдобар, ќе го речат заради што се крена фама и е доста рекламиран.Вистинската вредност на телефонот не доаѓа од тоа колку е популарен. Јас на пример сигурен сум дека Блекбери многу ретко се има користено а ретко кој му дал шанса на овие телефони.
   
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  За сега на пазарот според најновите тестирања најдобри се HTC.
  На второ место место Samsung S4
  па потоа I-Phone 5S.
  Blackberry е плациран на 4 или 5 место.

  За мене лично I-Phone 5 и I-Phone 5S.
  Им нема замена.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  SAMSUNG мн јасно :)
   
 9. MimeQueen

  MimeQueen Полноправен Член

  Зачленет на:
  13 јануари 2014
  Мислења:
  86
  Допаѓања:
  41
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Моментално sony xperia Z3 нормален и компакт.
  Супер процесор 2,5 quad core.
  Камера 20,7 мега пихели..
  Можност да се снимаат видеа и да се прават слики под вода.
  Отпорен на прашина.
  Компактот ми е поубав(добро лежи на рака).
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: