Најдобра марка на мобилни телефони | Црнобело Форум

Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

 • Nokia

  Гласови: 27 57.4%
 • Sony (Ericsson)

  Гласови: 13 27.7%
 • HTC

  Гласови: 9 19.1%
 • Huawei

  Гласови: 1 2.1%
 • Sagem

  Гласови: 1 2.1%
 • Alcatel

  Гласови: 4 8.5%
 • Samsung

  Гласови: 11 23.4%
 • Apple

  Гласови: 8 17.0%
 • Motorola

  Гласови: 1 2.1%
 • LG

  Гласови: 7 14.9%
 • BlackBerry

  Гласови: 1 2.1%
 • ZTE

  Гласови: 2 4.3%
 • T-Mobile

  Гласови: 1 2.1%

 • Вкупно гласале
  47

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Samsung поради новиве Galaxy телефони и LG, Nexus 4 многу моќно телефонче.. Секако го направија со помош на Google :)
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
31
Скопје
Нокиа си е нокиа ја 6 години имам ц330 класик и сум многу задоволен стварно нема смрт телефонот :) После Нокиа како опција ми е Самсунг кој одлично функционира на андроидот ја не би ја сменил нокиата ама ограничен буџет :) Од Сони не сум задоволен од поновиве телефони на допир што се лошо искуство имам.
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Повеќето што ќе одговорат за Самсунг дека е најдобар, ќе го речат заради што се крена фама и е доста рекламиран.Вистинската вредност на телефонот не доаѓа од тоа колку е популарен. Јас на пример сигурен сум дека Блекбери многу ретко се има користено а ретко кој му дал шанса на овие телефони.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
За сега на пазарот според најновите тестирања најдобри се HTC.
На второ место место Samsung S4
па потоа I-Phone 5S.
Blackberry е плациран на 4 или 5 место.

За мене лично I-Phone 5 и I-Phone 5S.
Им нема замена.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Моментално sony xperia Z3 нормален и компакт.
Супер процесор 2,5 quad core.
Камера 20,7 мега пихели..
Можност да се снимаат видеа и да се прават слики под вода.
Отпорен на прашина.
Компактот ми е поубав(добро лежи на рака).
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav