Најдобра марка на мобилни телефони | Црнобело Форум

Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

 • Nokia

  Гласови: 27 57.4%
 • Sony (Ericsson)

  Гласови: 13 27.7%
 • HTC

  Гласови: 9 19.1%
 • Huawei

  Гласови: 1 2.1%
 • Sagem

  Гласови: 1 2.1%
 • Alcatel

  Гласови: 4 8.5%
 • Samsung

  Гласови: 11 23.4%
 • Apple

  Гласови: 8 17.0%
 • Motorola

  Гласови: 1 2.1%
 • LG

  Гласови: 7 14.9%
 • BlackBerry

  Гласови: 1 2.1%
 • ZTE

  Гласови: 2 4.3%
 • T-Mobile

  Гласови: 1 2.1%

 • Вкупно гласале
  47

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Nokia. Како прво, физички е издржлив. Мојата нокиа н8 си ја викам модерна 3310. :giggle Од каде се не ми има паднато и ништо не му е. Како второ, батеријата ми трае недела дена, со слушање музика секој ден. Како трето, никогаш ми се нема укочено, иако меморијата секогаш ми е фул. Како четврто, ми се допаѓа многу како е организиран внатре. Како петто, но најмалку важно, има добри апликации. Како шесто и многу важно, камерата е совршенство.

На никој телефон не трае толку батеријата.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
На никој телефон не трае толку батеријата.

Најискрено. Го користам од октомври месец. Ми трае најчесто недела дена, понекогаш 5 дена, ако сум го користела премногу тие денови.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: ace_rot

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Се мислам дека имаше ваква тема или сум сонувала (wasntme)

Според мене NOKIA, долго време држат батерија(заборавам кога го полнам) и цврсти се не се кршат :giggle, мојот колку пати падна уште работи (NOKIA C3).
До сега само Nokia (повече модели на Nokia), сони ериксон и моторола сум имала и најзадоволна од Nokia.
 

ace_rot

Полноправен Член
11 мај 2012
72
98
18
37
Tetovo
еден мој другар имаше ипхоне 3гс трипати му смени екран од што е толку квалитетен а нокијава моја колку паднала на екран нема гајле нокиа :)
 

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
не сте гу џабе стаиле прву туј марку, ај ви ли што знаете : ) hh
...нокија триес три десет, плава маска
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: ace_rot