Најдобра марка на мобилни телефони

Најдобра марка на телефони е:

  • Nokia

    Гласови: 27 57.4%
  • Sony (Ericsson)

    Гласови: 13 27.7%
  • HTC

    Гласови: 9 19.1%
  • Huawei

    Гласови: 1 2.1%
  • Sagem

    Гласови: 1 2.1%
  • Alcatel

    Гласови: 4 8.5%
  • Samsung

    Гласови: 11 23.4%
  • Apple

    Гласови: 8 17.0%
  • Motorola

    Гласови: 1 2.1%
  • LG

    Гласови: 7 14.9%
  • BlackBerry

    Гласови: 1 2.1%
  • ZTE

    Гласови: 2 4.3%
  • T-Mobile

    Гласови: 1 2.1%

  • Вкупно гласале
    47

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
гласам за Nokia и Sony Ericsson
Зашто?
  • Имав Nokia 3220. Истата ми паднала во трева, пуштање прскалката...и цел ден си се наполнала со вода...Ми ја направија. Ја служев до пред 3 години.
  • Nokia 8310. купена во 2004 (осмо одд) по некој месец ми падна на асфалт и ја помина камион :) екранот сјебан, поправка 400 денари и ја служев до јануари 2010 :)
  • Sony Ericsson K310i, удрен од ѕид...со цела сила, знам дека бев нервозен, се откачи капачката, излета батеријата, сеуште е во кондиција, само зарѓано е местото каде што се полни и џојстикот одвреме навреме откажува.
Користам Nokia, и сум презадоволен од тоа што го нуди. Затоа гласам за Нокиа и Сони Ериксон
 

ace_rot

Полноправен Член
11 мај 2012
72
98
18
40
Tetovo
NOKIA! За мене е најдобрата марка за мобилните телефони сега имам нокиа х6 и сум задоволен од нокиа сум имал негдека 22 модела купено сеа сакам да земам нокиа 700 екстра е ја сум стар фан на нокиа позздрав до сите нокиа Фанови
Моментално најдобриот тел од нокиа е нокиа 808 Pure wiew со 41 мп камера

Код:
http://www.gsmarena.com/nokia_808_pureview-4577.php
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
HTC, Apple и RIM/Blackberry. И сметам дека вреди да се спомне и Sony Ericsson.

HTC се многу добри затоа што имаат добри опции, камера, звучници и поради Androd оперативниот систем кој мислам дека на корисникот му дозволува да си модифицира и намести одредени работи како тој сака, како би му одговарале и слично. И често телефоните им изгледаат убаво. Иако оперативниот систем е добар, на изглед не ми се допаѓа.

RIM/Blackberry телефоните се најпрво (според мене) многу убави телефони и компактабилни. Не се многу големи, не привлекуваат некое посебно внимание и направени се со цел да бидат успешни деловни (бизнис) телефони. Имаат тастатура за пишување пораки и и-мејлови. Лесни се за држење додека се зборува на нив и имаат убава форма но, повторно, оперативниот систем не ми се допаѓа.

Apple, според мое мислење, е најдобар производител на телефони. iPhone-от има добар процесор и телефонот е брз, екранот на допир е преубав, менито/менијата имаат многу остар изглед; не изгледа како да е "размачкан" - што е поради преубавиот iOS (оперативен систем). Начинот на кој се пишуваат пораки е многу забавен. Камерата е одлична, исто и звукот. Продавницата за апликации, продавницата за песни, самите апликации, огромната меморија и безбедносните мерки. Но, не е совршен.

Најголем проблем со iPhone-от ми е што не можам да ставам песна да ми звони без да ја скратам на iTunes до 30 секунди (и уште 200 глупости), тоа што е малку по-нежен од другите телефони, тоа што мораш да платиш многу за поголема меморија бидејќи нема можност за мемориска картичка и тоа што секоја година излегува нов модел.

И морам да го спомнам Sony Ericsson. Поточно Sony Ericsson W810i, кој го имам веќе многу години, т.е од кога излезе. Покрај тоа што нема задно капаче, му недостасуваат неколку делчиња, има излижани копчиња, расипана камера, пукнат екран и ред други работи - сеуште функционира и прави се што треба да прави. Има поминато низ многу и бил загубен многу, многу пати и ќе го чувам и користам се додека веќе не е во состојба да работи правилно - без разлика колку други телефони ќе сменам.
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Гласав за Нокиа, ама уствари јас имам алкател две години веќе ми падна 10000 пати еве го си турка. ни грепка нема
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Сони Ериксон мене ми беа некако тапа. Материјалот на телефонот како прво беше чкарт (бар тој на самсунг е подобар). Како второ со перфоманси уште по тапа. Но ете сега кога се разделија, Сонито е ѕверско. Иначе највеќе сум за Самсунг, само еден е најдобар.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Nokia. Како прво, физички е издржлив. Мојата нокиа н8 си ја викам модерна 3310. :giggle Од каде се не ми има паднато и ништо не му е. Како второ, батеријата ми трае недела дена, со слушање музика секој ден. Како трето, никогаш ми се нема укочено, иако меморијата секогаш ми е фул. Како четврто, ми се допаѓа многу како е организиран внатре. Како петто, но најмалку важно, има добри апликации. Како шесто и многу важно, камерата е совршенство.
 

ace_rot

Полноправен Член
11 мај 2012
72
98
18
40
Tetovo
Nokia. Како прво, физички е издржлив. Мојата нокиа н8 си ја викам модерна 3310. :giggle Од каде се не ми има паднато и ништо не му е. Како второ, батеријата ми трае недела дена, со слушање музика секој ден. Како трето, никогаш ми се нема укочено, иако меморијата секогаш ми е фул. Како четврто, ми се допаѓа многу како е организиран внатре. Како петто, но најмалку важно, има добри апликации. Како шесто и многу важно, камерата е совршенство.
ех тој нокиа е н8 е закон телефон у срце ми останал ипак нокиа си е нокиа најдобрите телефони :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger