Меѓународен ден на трудот - 1ви Мај

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
поубооо здравје.....
ја и другарка ми кај неа дома....винце...грамафон...неколку олд скул плочи....
нови фосили, ватрени пољубац, сребрени крила, оливер драгојевич.....цел ден (inlove)
мило ми е : )*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and N|ghtmare_f

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
поубооо здравје.....
ја и другарка ми кај неа дома....винце...грамафон...неколку олд скул плочи....
нови фосили, ватрени пољубац, сребрени крила, оливер драгојевич.....цел ден (inlove)
Преубаво. Нирвана... :) Винце, нешо за мезенце и екс ју музика ... ме густа :)
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
бидејќи е меѓенароден ден на трудот во македонија не се одбележува ден на трудот туку денот на излет и скара, што е сосема погрешно.СИТЕ РАБОТНИЦИ СЕ ИЗГЛЕДА ЗАДОВОЛНИ ОД СВОЈТЕ ПЛАТИ ОД 6000 ДО 12 000 денари. А ЗА СИНДИКАТ НА РАБОТИЦИТЕ МИСЛАМ НА ССМ НЕЗНАМ ЗА ШТО ПОСТОИ САМО ДА ЗИМААТ ПЛАТА И ДА ЈАДАТ ТРИЦИ ДЕКА ДОНЕЛЕ ЗАКОН ЗА МИНИМАЛНА ПЛАТА ОД 8000 ДЕНАРИ ШТО Е СМЕШНО НЕЛИ.
 

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
прекрасно :rofl немам зборови (party) се друживме со многу друштво што таму ги запознавме, а сабајлево едвај се освестив многу главата ме боли а незнам од што??????????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Леле што да ви кажам, супер беше па затоа денеска се ме боли. Дури и г'зот ( да не бидам безобразна). Мада бевме само парови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and parvati

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Таман се бев пожалила дека пропаднало се’ поради неорганизација, дечко ми си фатил автобус за да си бидеме барем ние двајца заедно. А па и ми потребале другите, кога не ги бива за еден прост договор.
Си прошетавме низ природа, се нагледавме фрикови, си се изнасмеавме, изнапивме и изнајадовме здраво.
Па дома си фативме на ладничко, опуштено, музиче, DoTA, серии, Џери Спрингер. Мераци!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Се беше добро додека не дојде еден чика со ракијата (57 степени), и песна порачка. Четворицата машки шо бевме се салатиравме уште сабалјето и цел ден го преспавме. Не верував дека некогаш во животов од 3 чавчина ракија и 2 пивцина, не ќе можам да стојам ама ете и тоа се деси. Поручував во 5 поручекта исто и другарите. Девојките со нас скарата ја направија и сами јадеа дури и сами пробуваа да си свират. Од нивната свирка имат последици- гитарата без 2 жици + хармониката со заглавена типка:zelen Али не е страшно ќе се поправи. Ќе го паметам овој 1ви, на наредниот освен пивце ништо друго не пијам... поготово не препечена ракија (рамненска).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and ScoobyDoo