Меѓународен ден на трудот - 1ви Мај

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
шо бе сите дома ,, па и ја тогаш дома ке си седам xD
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
Не знаем како можете дома да седите. Иако не работим, треба да се одбележи днот. Не можем да ги сватим луѓето што се толку зависни од технологијата. Па нема да биде крај на светов ако еден дн не се логираат на фб, форум или било што др.

Инако ја ќе идем у Брезно (тетовско планинско село) у викендица кј еден другар. Планирамо да седимо 3 дена, големо друштво смо - 20, а може и појче. Ќе бида тиа 3 долги непроспиени дена... :)
 
  • Like
Реакции: Martin_MKD

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
па си се собираме бе..................прво кај еден у викендица па кај друг па кај трет,.............и така врти тоа круг.............се пие од ракија до пиво......................се јаде од утро до вечер, а ве читам дека се славело 2 дена па ние и сега си славиме по 2...........ахаахааххахах (pivo)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Не знаем како можете дома да седите. Иако не работим, треба да се одбележи днот. Не можем да ги сватим луѓето што се толку зависни од технологијата. Па нема да биде крај на светов ако еден дн не се логираат на фб, форум или било што др.

Инако ја ќе идем у Брезно (тетовско планинско село) у викендица кј еден другар. Планирамо да седимо 3 дена, големо друштво смо - 20, а може и појче. Ќе бида тиа 3 долги непроспиени дена... :)
А зошто па ако останат дома значи дека ќе го поминат денот на фејсбук или форум? :rolleyes: Еве и ја планирам да останам во блиска околина или пак дома, па не планирам да дремам на фб. ;)
 
  • Like
Реакции: Gemini

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Не знаем како можете дома да седите. Иако не работим, треба да се одбележи днот. Не можем да ги сватим луѓето што се толку зависни од технологијата. Па нема да биде крај на светов ако еден дн не се логираат на фб, форум или било што др.

Инако ја ќе идем у Брезно (тетовско планинско село) у викендица кј еден другар. Планирамо да седимо 3 дена, големо друштво смо - 20, а може и појче. Ќе бида тиа 3 долги непроспиени дена... :)
ја инаку сакам поголем викенд во планина, порано по 4-5 дена сум бил... ти си добар што велиш не работиш.ае да те видам кога ке имаш работа дали ппо 3 дена ке одиш или можеби ни тој еден ден нема да ти се излегува никаде и ке сакаш дома да си поспиеш :D
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Не е ништо страшно ако се остане дома. ;)
Ја ради рекреација и психички одмор, ради тоа што ја сакам природата и ги сакам тие прошетки ќе одам заедно со друштво, а не ради тоа што е ден на Трудот, башка ја не работам и од една страна и немам право да го славам :D
Јас и дечко ми и претходниот викенд си направивме први Мај, кампувавме 2 дена у природа :) Требаше да останеме повеќе, али обврски си се обврски. :)
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Им откажувам љубов на излетите на трева. Кога ќе си дојдам дома сум мртва уморна и толку валкано се чувствувам што со рибаќа четка ми оди да се мијам.
Затоа лани бев со друштво кај мене во викендица. Градот го гледаш под тебе, зеленило околу, а сепак седиш на маса и имаш купатило за бањање.
Оваа година падна договорот за Гиновци. Ќе седиме, ќе прошетаме, ќе си дојдеме. Задоволни.
 

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
Им откажувам љубов на излетите на трева. Кога ќе си дојдам дома сум мртва уморна и толку валкано се чувствувам што со рибаќа четка ми оди да се мијам.
Затоа лани бев со друштво кај мене во викендица. Градот го гледаш под тебе, зеленило околу, а сепак седиш на маса и имаш купатило за бањање.
Оваа година падна договорот за Гиновци. Ќе седиме, ќе прошетаме, ќе си дојдеме. Задоволни.
е богами гиновци си е гиновци......................ама и воденица си е воденица.........само ја затворија мајката ЦЦЦ :(
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мене 1ви Мај ми е омилен празник. :zelen Најчесто времето е прекрасно, 30ина степени, си ги облакаш омилените шорцеви и маичка и заминуваш во природа. Без разлика дали тоа ќе биде некој друг град или во неговата околина, може да се посети најблискиот парк или планина. Важно, да се ужива во сонцето и зеленилото. Оваа година ќе одам со дечко ми и најблискиот круг на пријатели на истото место каде што бев минатата година. Река, "шума", скара, салати, пиво, бело вино, грицки, благце, музика, карти, хеке, фризби... тоа е тој живот. Секое гајле на светот се става на страна тој ден и се ужива 100%.
 
  • Like
Реакции: Foxboro