Меѓународен ден на трудот - 1ви Мај

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Се беше добро додека не дојде еден чика со ракијата (57 степени), и песна порачка. Четворицата машки шо бевме се салатиравме уште сабалјето и цел ден го преспавме. Не верував дека некогаш во животов од 3 чавчина ракија и 2 пивцина, не ќе можам да стојам ама ете и тоа се деси. Поручував во 5 поручекта исто и другарите. Девојките со нас скарата ја направија и сами јадеа дури и сами пробуваа да си свират. Од нивната свирка имат последици- гитарата без 2 жици + хармониката со заглавена типка:zelen Али не е страшно ќе се поправи. Ќе го паметам овој 1ви, на наредниот освен пивце ништо друго не пијам... поготово не препечена ракија (рамненска).

Рамненска ракија кај сте нашле море... То не се пиетто отров... Ум за другпат :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and The_Mayor

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Не дека сум работел многу у животов али 1ви мај секоаш си го прославувам ко да работам у рудник и ко последно да ми е :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

LadyD

Полноправен Член
Секој први мај обавезно одиме некаде-освен лани кога беше никакво времето.
Оваа година бев со дечко ми и други пријатели во една викендица си поминавме супер
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Јас искрено молам бога да се погоди времето да не врни, планираме да земиме јагне или јаре да го испечиме кај зетми во фурна, и да му ја драпниме Мечкинкамен, планираме да се собериме едно 12 тина души, имам пријатели свирачи и нив ке ги свикаме, за пијачка првин од домашната ракија со мезе, после ке свртиме на пиво.

Ајде да видиме кој, како и со кој ке прослави за 1 Мај
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Дома.

Untitled-1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The High Commander