1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кое е вашето хоби?

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Hip.Hop_MKD, 15 февруари 2012.

 1. Armagoddamn

  Armagoddamn Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2015
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  33
  muzika muzika i samo muzika

  chatuvam, zboram na skype, trazam novi pesni, pisuvam tekstovi
   
  #131 Armagoddamn, 29 октомври 2015
  Последна промена од модератор: 29 октомври 2015
 2. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Цртам, правам ноктиии ух ух, викаат најубај ги прам :3 шминкам, хаха другарките ме викаат фризерски салон :rofl понекогаш не кажувам дека умеам да ги правам работиве пошто на глава ти се качуваат, има такви што си ја знаат границата, а има и такви што не знаат што е граница(facepalm)
   
 3. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
  Па хоби, можи да се речи читање, пишување и цртање. Во ниедно не сум најдобра, но посветеноста е битна. :giggle
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Петролхед.
  Модифицирам коли и мотори во слободно време а и кога ми се чисти рацете си свирам на гитара у гаража или пак одам по цел викенд на риба низ цела Канада со друштво.
   
  На JaMi и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 5. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  По дома работење вамте тамте , малку гејмање , фудбал и кошарка за викенд , тегови , возење велосипед итн..
   
 6. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Џудист од 1989 година
  Основачки член на скопското астрономско друштво: www.astronomija.com.mk
  Црвен крст на Македонија - Спасувач на вода
  Страствен хардвераш и зависник од технологија
  Страствен хајкер, Водно ис мај лајф
   
  На Headache и JaMi им се допаѓа ова.
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Како најново изгледа ќе да е да пијам кафе оти по цел ден само тоа правам
   
 8. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Penny Dreadful неделава...
   
 9. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Сега нешто цртам....
   
 10. Betani

  Betani Нов член

  Зачленет на:
  3 јули 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  7
  Читање книги. :)
   
  На Headache му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: